Kohta on taas lupatarkastajat liikkeellä

tv maksu

Onkohan luvat kunnossa...

5

512

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dikiboksi

      Toivotavasti lupatarkastajat tekevät oikein tehoiskun jokaiseen talouteen,lupamaksuttomat luuserit kiikkiin.

      • ole pakko

        päästää sisään.


      • Henkilökohtaisesti pidän Yleisradiota viimeisimpinä kommarien linnakeina, joka kaatuu omaan byrokratiaansa..Ei siinä mitään, kun kaikki ovat työttömänä niin ei toimi soviet komsomolskaja kyttäyskään..(:


      • kattos poikaaa
        labtech27 kirjoitti:

        Henkilökohtaisesti pidän Yleisradiota viimeisimpinä kommarien linnakeina, joka kaatuu omaan byrokratiaansa..Ei siinä mitään, kun kaikki ovat työttömänä niin ei toimi soviet komsomolskaja kyttäyskään..(:

        No täällähän joku sentään ihan faktaa... ensinnäki ketuttaa koko yle ja saatanan maksut.... ja sit vielä ne on justiinsa niitä kommareita koko sakki.... ehkä muodollisesti ollu nykään pakko ottaa jostain muistakin puolueista kuin vaan vasuripuolueista!!


      • kommareita
        kattos poikaaa kirjoitti:

        No täällähän joku sentään ihan faktaa... ensinnäki ketuttaa koko yle ja saatanan maksut.... ja sit vielä ne on justiinsa niitä kommareita koko sakki.... ehkä muodollisesti ollu nykään pakko ottaa jostain muistakin puolueista kuin vaan vasuripuolueista!!

        nykysuomessa todella paljon, kun niitä riittää joka paikkaan. Ei uskoisi, että maassa on silti porvarihallitus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      231
      7766
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      5280
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4822
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      76
      3507
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2035
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      32
      1991
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1849
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1707
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      38
      1652
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      165
      1501
    Aihe