Eli siis onko yleistä että on raskausarpia rinnoissa ja lähteekö ne ajan myötä pois?
Olen siis ihan normaali painoinen tyttö ja vähän mietityttää nuo, kun niitä on nyt yhtäkkiä ilmestynyt..
Olen siis ihan normaali painoinen tyttö ja vähän mietityttää nuo, kun niitä on nyt yhtäkkiä ilmestynyt..
Vastaukset 10
Vanhimmat
onhan se aivan yleistä. joillekkin niitä tulee myös reisiin ja tohon alavatsaan kun rupeaa muotoja tulemaan.. mutta rasvaamalla ne vaalenevat ja ajan myötä lähtevät myös :) jotain pieniä jälkiä saattaa jäädä niin kuin arvista yleensä ,mutta kyllä suurin osa pois lähtee :)
murrosiässä tytöille alkaa siis tulemaan noita muotoja..nopeaa painon nousua ja laskua ,jolloin iho ei veny tarpeeksi nopeasti jolloin arpia alkaa tulemaan :) ei sen kummempaa siis :)
kiitän:D
Oletko siis 16-vuotias????? Raskausarvet???? :OOO
kaikenlaisia hyypiöitä tääl sit kans liikkuu! :oo
Eli siis tietämättömillekin tiedoksi että raskausarvet eivät liity ainoastaan raskauteen vaan myös esim jos lihas kasvaa liian nopeasti ja iho ei kerkeä venyä yhtä nopeasti niin tulee näitä jälkiä!
Ja toinen useimmilla väistämätön on toi kun murrosiässä tissit kasvaa ja perse leviää, eikä iho ihan kestä messissä. Eipä tuo taida mitenkään vältettävissä olla, paitsi jos muotoja tulee ihan tosi vähän tai hitaasti. Rasvaamalla ne vaalenee.
ai ne haalenee ihan perusrasvalla? vai pitäskö hakea apteekista jotain tehokkaampaa?
Eli kuiva ihohan paranee paskemmin, eli perus body lotionkin auttaa jo paljon säännöllisesti käytettynä. Apteekista varmasti saa jotain ihan vaivaan tarkoitettuakin, näistä ei ole kokemusta. Luulisi että auttavat :D.
vaalenee kyllä vähän,mutta ikuiset ne ovat.Niin ikävää kuin se onkin.
Eipä tässä toivottavasti kukaan ole sanonutkaan, että kokonaan pois lähtisivät.
ajan mittaan.