subbari

autoon

Onko kenelläkään kokemusta bilteman alumiinisesta aktiivi subbarista joka on tarkoitettu esim.penkin alle.Onko turha peli.

8

7879

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokuse

      No tuota en kyseisestä subbarista tiiä eikä plteman kamppeita paljoa arvosteta mutta itellä on ollu bilteman subbari kotona jo pitemmän aikaa ja on ollu kiitettävä vehe.

    • testivoittajaa mielummin.

      Autosound testasi juuri halvemmat 12" subwoofer elementit, osta mielummin testivoittajia kuin tuollaisia pilipali paskoja.

      • voi,voi

        on tässä juuri hankinnassa yks testivoittaja,mut ei subbareissa.odotetaan vastausta jos jollain olis laitteesta kokemusta.


      • Anonyymi

        .....entä mikä on testivoittajan hintaero Bilteman vastaavaan tuotteeseen ja mitä niin suurta vikaa Bilteman 12" bassoelementissä on , että se ansaitsee "pilipali paska" -arvonimen....?


    • penkin alle ja

      kerron kunhan saan sen kiinni miten potkii

      odotellaan vastaustani

      • kukkelispöö

        Jjjoop, itellä oli kanssa samanlainen penkin alla oleva pienemmässä autossa, kyllä se yllätti ihan positiivisesti pienestä koostaan huolimatta, ääni kun ei pääse vaimenemaan oikeastaan. Ei se naapurille kuulu varsinaisesti, mutta jos on muuten hyvät kaiuttimet niin tuolla saa sitten säädettyä äänenkuvan aika hyväksi. Kannattaa laittaa kuskin penkin alle niin saat kivan shiatsuhieronnan ajaessa ;)


      • kiinni on ja pysyy
        kukkelispöö kirjoitti:

        Jjjoop, itellä oli kanssa samanlainen penkin alla oleva pienemmässä autossa, kyllä se yllätti ihan positiivisesti pienestä koostaan huolimatta, ääni kun ei pääse vaimenemaan oikeastaan. Ei se naapurille kuulu varsinaisesti, mutta jos on muuten hyvät kaiuttimet niin tuolla saa sitten säädettyä äänenkuvan aika hyväksi. Kannattaa laittaa kuskin penkin alle niin saat kivan shiatsuhieronnan ajaessa ;)

        no nyt se on sitten testattu. Tosin kiinnitys takapenkin selkänojaan peräloosterin puolelle. Virrat suoraan akusta, samoin maa. Heräte piuha ja suojattu RCA kaapeli

        No potkiihan se jotenkin, ehkä auton tulisi olla käynnissä, että virta riittää tai sitten konkkendaali lisäksi?

        Ihan OK värkki, vaikka ei etupenkin alle sopinutkaan


    • Anonyymi

      ei saa pohjaan kiinnitysrautoja millään ehlvetilläkään kiinni ku pitäisi ruuvvia täyteen alumiiniin ruuvvata, ei jeesus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1626
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1541
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      270
      1276
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      867
    6. 66
      844
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      837
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      821
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      817
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      781
    Aihe