mausteista

hei, sellasta kyselisin että mitä mausteita ja minkä verran käytätte 1-vuotiaan ruuissa? vai käytättekö vielä mitään?
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ruoissa yrttimausteita ja pippureita, currya..kohtuudella tietysti

Äänestä

muuta oikeastaan, paitsi ei suolaa.
Eikä nyt kovin pahasti chiliäkään, mut pippureita, currya, sipulia, valkosipulia, yrttimausteseosta ym.
Samoja olen käyttäny molemmilla siitä asti, kun ovat alkaneet lihoja kiinteiden seassa syömään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippä88 kirjoitti:

hei, sellasta kyselisin että mitä mausteita ja minkä verran käytätte 1-vuotiaan ruuissa? vai käytättekö vielä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu