Joo, elikkäs teen kirjallisuuden kopputyötä äikäs, joten tarttisin kaiken mahdollisen tiedon kyseisestä kirjailijasta. Laittakaas linkkiä jos vain viititte.
Kiitos!!!
Ilkka Remes
4
676
Vastaukset
- Datsun 100A
Kirjoittaa jokaisen tekeleensä aina samalla kaavalla.
Ole hyvä!!!- Loskoipio
100A oli hieno auto. Kaksi on ollut ja ikävä jäi.
Remeksestä, tästä pykäläherrasta, olen täsmälleen samaa mieltä. Eikö aloittaja tosiaan millään keksinyt ketään oikeaa kirjailijaa kohteeksi?
Jos pakko kotimaista niin Järvelä tai Westö, heissä on sentään luonnetta. - Hiroshiman portti
Loskoipio kirjoitti:
100A oli hieno auto. Kaksi on ollut ja ikävä jäi.
Remeksestä, tästä pykäläherrasta, olen täsmälleen samaa mieltä. Eikö aloittaja tosiaan millään keksinyt ketään oikeaa kirjailijaa kohteeksi?
Jos pakko kotimaista niin Järvelä tai Westö, heissä on sentään luonnetta.Täällä suomessa kun äidinkieltä opiskellaan, lopputyössä, sen on oltava suomalaista!! Ei ne suomalaiset ole parhaita kirjailioita. Vaikka en todellakaan mene haukkumaan Ilkka Remestä, loistava kirjailija, minkäs teet!?
- Ida Rähmä, mediapers
Hiroshiman portti kirjoitti:
Täällä suomessa kun äidinkieltä opiskellaan, lopputyössä, sen on oltava suomalaista!! Ei ne suomalaiset ole parhaita kirjailioita. Vaikka en todellakaan mene haukkumaan Ilkka Remestä, loistava kirjailija, minkäs teet!?
Ainakin kuusikymmentäviisi suomalaista parempaa kirjoittajaa kuin hra Pykälä-Remes. Ja mie en todellakaan mittaa laatua tilipussin paksuudella tai painosmäärällä.
Mitä mainittuun 100A Datsuniin tulee, niin kannatan voimakkaasti ylläolevaa myönteistä mielipidettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2918351Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1944547Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy302767Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1932575Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171132180- 511706
- 581658
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s271570Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3431313- 1691308