wlan tukiasema rikki ?

joo eli laittelin tos tukiasemaa, ja sit vahingossa laitoin adsl boksin virtapiuhan tukiasemaan,, ennen tukiaseman valot palo kokoajan ja sit kun kokeilin tukiaseman virtapiuhaa ni ne vaa välähti eli ei jääny palamaan, pari kertaa kokeilin, sit ei enää välähtäny mikää mikää, eli mitäs pitäs tehä ?
3317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tukiasema sen omalla virtalähteellä. Jos ei sekään auta taitaa olla sisällä sulake rikki tai koko asema. Koita etsiä räjäytyskuvia asemasta ja tekstiä fuse. Jos vaikka sulakkeen vaihdolla selviäisi.

Äänestä
  • mutta mä vaan mietin täs et se on ostettu jolukuussa eli ois viel takuuta jäljellä.Eli kannattaisiko pistää takuun piikkiin ? vai korvaako takuu tollasta vahinkoa ?

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    mutta mä vaan mietin täs et se on ostettu jolukuussa eli ois viel takuuta jäljellä.Eli kannattaisiko pistää takuun piikkiin ? vai korvaako takuu tollasta vahinkoa ?

    Takuu ei korvaa itse aiheutettua vikaa, ainoastaan laitteesta johtuvat. Voithan kuitenkin yrittää takuun piikkiin, mutta yritä keksiä vakuuttava selitys... Totuuden kertomalla et saa takuuseen, tässä tapauksessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

joo eli laittelin tos tukiasemaa, ja sit vahingossa laitoin adsl boksin virtapiuhan tukiasemaan,, ennen tukiaseman valot palo kokoajan ja sit kun kokeilin tukiaseman virtapiuhaa ni ne vaa välähti eli ei jääny palamaan, pari kertaa kokeilin, sit ei enää välähtäny mikää mikää, eli mitäs pitäs tehä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu