Tilasin ja peruin

Oston Pixmanista

Piti osta videokamera lisätarvikkeineen. Yllätyin koska päälle oli lisätty 22 % alvia. Sitähän ei hintavertailussakaan mainita, että vielä tulee lisää 22% !!!
Lisäksi luin netistä kommentteja melko epävarmasta kauppatavasta. Rahat ensin tilille, sitten vasta aletaan toimimaan systeemillä!
Jos olisin saanut paketin postiin ja sinne hakiessani maksanut olisin ehkä nyt jo kameran käyttäjä.
Entäs maahantuojan takuu ja takuu yleensäkin.
Jo pelkkä reklamaatio tuntuu hankalalta tehdä, palautuksesta ja kaupan perumisesta puhumattakaan.
Rahoja ei varmaan saisi takaisin.

Kaupanteon pelisäännöt tuntuivat niin arveluttavilta, että peruin koko homman.

Lisäksi pelkäsin, että menetän rahani kokonaan taivaan tuuliin.

Nyt menen henkilökohtaisesti johankin suomalaiseen kauppaan, tinkaan ja saan heti vehkeen. Mukana ehkä opastustakin. Ja kaikki muu edellä lueteltu epävarmuus on pois.

Maksan hieman enemmän mutta maksan varmuudesta!

2

963

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heikki S

      Näin hän se on, että kauppaan sisältyy paljon muitakin maksuja kuin pelkkä kameran hinta.
      Lähetysmaksu,vakuutus,tulli,ALV. Silti canon s5 m-kortilla,laukulla,akkuilla,jalalla, 100€ halvemmalla kuin suomesta. Mutta kannatta tosiaan harkita keneltä kameransa tilaa.

    • Oston Pixmanista

      Tilausta tehdessäni täällä oleva oli 100e kalliimpi. Nyt hinnat putosivat suomessa myyntikampanjan päättyessä. Sen saan suomesta nyt 140e (sis. alv.) halvemmalla kuin pixmanista. Ja peli on varmaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2526
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2126
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      548
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe