Kukaan

minkäänlaista huonekalua/hyllyä/kaappia yms. kotiin tai varastoon.

Mitäs muuten nikkaroitte v.2007 kuvakin olisi kiva nähdä ja mahdollinen rakennusohje.

Aikaa ja halua olisi aloittaa taas jokin projekti, ehdotuksia;)
2510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

näköisiä olen tehnyt ja Lundian mitoilla paitsi omat mittavirheet ja omat sovellutukset aiheesta.

Äänestä

Jokainen on nähnyt puun kantamiseen telineen, jossa pystyrunko lähtee yhdellä puulla keskeltä tasoa. Rakenneteknisesti aivan väärä ratkaisu. Tein melko ohuesta tavarasta, koivusta, kevyen telineen, jossa pystyrunko muodostaa kunnon kolmion. Sorvatun kantokahvan istutin siihen niin että se pääsee pyörimään. Ruuveja käytin 4 kpl eli pystyrungon alapäähän. Muuten liimasin B3-liimalla ja myös ruuvivarmistetut kohdat.

Uskomaton kantamisen keveys kannattaa kokea. Pyörivä kahva on mainio. Ja onnistuu aika pienestä hukkatavarasta, paksuus 10 mm. Tason sidepuut toki hieman paksummasta, ehkä 20x40.

Tein toisenkin lahjaksi klapien kera.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentanut kirjoitti:

minkäänlaista huonekalua/hyllyä/kaappia yms. kotiin tai varastoon.

Mitäs muuten nikkaroitte v.2007 kuvakin olisi kiva nähdä ja mahdollinen rakennusohje.

Aikaa ja halua olisi aloittaa taas jokin projekti, ehdotuksia;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu