Jos etsin isohkoa ahventa merialueelta ja pilkkinä on isohko tasapainopilkki, niin pitääkö siinä olla syötti vai riittääkö pelkkä värikoukku vatsan alla?
Tiään toki, että hyvällä pikkuahvenien syönnillä kalaa saa tasurilla hetken aikaa ilman toukkaakin, mutta isompi ahven ja iso tasuri ovat vieraita näin sunnuntaipilkkijälle.
Iso ahven ja tasuri
sunnuntaipilkkijä merellä
2
6503
Vastaukset
- onkinut...
Pelkkä värikoukku riittää. Tasurilla kaikista parhaat kalat vedetty ylös!!
Eipä muuta kuin kireitä siimoja:)- tasari...
oikeeeeen aralla syönnillä voi kokeilla laittaa toukan värikoukkuun kii ja kun tasari tehny syöksyn ja palannu takas sit vain tärisytät tasaria paikallaan, sit voi iskeä..näin sain kerran yli kilosen ahvenen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4483099Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372275- 1352132
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel291624Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71465Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081344Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1631305- 81096
- 571076
- 37805