Vanhukset olkaa

111557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

sillä ei noissa sanota, että ovat romania ja siltikin noi kuuluu laki ja rikos osastolle

Äänestä
  • NIIN ILJETTÄVÄÄ LUKEMISTA ETTÄ SAIRAITA TAI VANHUKSIMME KOHDELLAAN KUIN ? EI HYVÄNEN AIKA ETTÄ VOIVATKIN TEHDÄ TUOLLASTA AINAVAIN EIKÄ LOPPUA NÄY

    Äänestä

  • joten miksi älähdit..??

    Tämä onkin varoitukseksi romanivanhuksille etteivät joutuisi kenenkään hönäytettäviksi.

    Mene sinä kuule opettelemaan lukemista.

    Äänestä

  • TEOT SEN KERTOVAT kirjoitti:

    NIIN ILJETTÄVÄÄ LUKEMISTA ETTÄ SAIRAITA TAI VANHUKSIMME KOHDELLAAN KUIN ? EI HYVÄNEN AIKA ETTÄ VOIVATKIN TEHDÄ TUOLLASTA AINAVAIN EIKÄ LOPPUA NÄY

    ja käytä sitä poliisien laittamaa puhelin numeroa,
    koska tunnut aivan selvästi tuntevan nuo rikolliset, niin sinun velvollisuus on soittaa tuohon poliisien vihje numeroon, vai suojeletko sittenkin tekijöitä

    Äänestä

  • kummistakaan mitään kirjoitti:

    joten miksi älähdit..??

    Tämä onkin varoitukseksi romanivanhuksille etteivät joutuisi kenenkään hönäytettäviksi.

    Mene sinä kuule opettelemaan lukemista.

    http://cms.dinstudio.se/cms/functions/news.aspx

    Äänestä

nyt pitäisi joka kaalon olla antamatta inhimillistä ihmis kohtelua tuollaisille ihmisille.jos minun piirissäni ois tuollaisia petoja niin ei niillä helppoa ois.

Äänestä
  • lynkatkaa ensin ne neljä tamperelaista jotka oikeus on todennut syylliseksi 75vuotiaan vammaisen miehen ja tämän 33 v, pojan kidutus murhiin ja polttamisii,
    kun eivät humala tilaltaan osanneet sanoa pankki korttinsa tunnus lukua

    Äänestä

  • edvard kirjoitti:

    lynkatkaa ensin ne neljä tamperelaista jotka oikeus on todennut syylliseksi 75vuotiaan vammaisen miehen ja tämän 33 v, pojan kidutus murhiin ja polttamisii,
    kun eivät humala tilaltaan osanneet sanoa pankki korttinsa tunnus lukua

    vaikka ei kirjoitettu mihin rotuun kuuluuu,rivien välistäkin tietää ett on kaaloja ja mainittiin tuhannella ekellä ostettuun hame kankaaseen .eikä tässä ketään ole luvattu lynkata on se kumma miten ymmmärretää a-ö.

    Äänestä

  • örkki kirjoitti:

    vaikka ei kirjoitettu mihin rotuun kuuluuu,rivien välistäkin tietää ett on kaaloja ja mainittiin tuhannella ekellä ostettuun hame kankaaseen .eikä tässä ketään ole luvattu lynkata on se kumma miten ymmmärretää a-ö.

    Kyllä se tuntuu aika inhottavalta kun tuossa lehdessä on murhia ja lasten tappoja ja raiskauksia eikä niihin kiinnitetä mitään huomioo, mutta jos on yhtään luultavaa että vaikka romani on varastanut polkupyörän niin se kyllä tuodaan tälle palstalle ja sitten kaikki yhtyy päivittelemään että vei vanhan miehen tai naisen pyörän, kukaan ei täällä päivittele että joku akan tappaja on tappanu taas kolmannen uhrinsa,

    ja tännehän on ihan selvästi valkonaamoilta pääsy kielletty vielä ainakin tällä minutilla lukee tuola säännöissä.

    Minä kun sanoin että mun roska pönttöön tuotiin jätkän ruumis kyläläisten toimesta kun asuin vielä pienen lapsen kanssa niin nää valkonaamat alko nauraa täällä palstalla kun minä kerroin.

    Sit tuodaan tänne jonku huoraisen ukon rahamenetys vaihingot, jos se olis saanu persettä siltä tytöltä niin se ei olis valittanu mitään, ei ne väkisin niitä rahoja vieny,

    eihän se ole tyhmä kuka huijaa vaan se kuka antaa itteensä huijata, olis ostanu keinovaginan olis tullut halvemmaks,
    ei nuo valkolaisakatkaa halpoja oo, jos oikein vanha jätkä heittäytyy huoraiseksi.

    en halunnut sua örkki loukata enkä ketään muitakaan

    t.edvard

    Äänestä

  • lähöt tommossille ihmisille paikkakunnalta.

    Äänestä

tänne voi kirjoittaa myös huonoistakin asioista ja iloisistakin.mielummin purkaa kirjoituksella tänne huonoa oloaan kun menee vahingoittamaan ketään.kun kaikkea hirveää tapahtuu ,pitäisi aina muitaa että voi itse tai lähiomainen joutua rikoksen uhriksi luulempa ett muuttuu äänikellossa.se on niin helppo heittää kommenteja-ajattelematta asioita puusta pitemmälle.mehän olemme vain erehtyväisiä ihmispoloisia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


varovaisia näitten kirjoitti:

kanssa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1479473

Ja niin näidenkin.

http://www.iltalehti.fi/turku/200801237133220_tu.shtml

Kaikenlaista huijaria liikkeellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu