Rusketus 2viikossa?

Clotilde

Mitä olette käyneet mieltä, onnistuuko kunnon ruskettumisen hankkiminen näin helmikuun vaihteessa? Täytyykö yleinsä ottaen palella Hurghadassa?
Kun sinneasti 2viikoksi lähtee, niin rannalla olisi kunnolla aikaa olla, mutta lämpötilat tuntuvat niin kovin alhaisilta:(

8

1750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tanner

      Tuulee ja kylmä. Itse en ainakaan onnistunut tammikuussa.

      • Joooseppi

        No kyllä meillä ainakin onnistui joulukuussa rusketuksen saaminen ihan hyvin.


    • Olen ollut Tammikuun lopulla Hurghadassa viikon ja hyvin rusketuin. Tuulista siellä on, mutta aurinko paistaa ja hyvin tarkenee.

    • egypt74

      Aurinko kyllä yleensä paistaa mutta viileä tuuli ei niin mukava. Minä ainakin palelin rannalla paria päivää lukuunottamatta, mutta olenkin vilukissa. Päätettiin jo että ens talvena thaimaaseen

    • mappe*

      Tulin Hurghadasta 15.1 ja olin viikon ja todella hyvän rusketuksen sain:) ..riippuu tietenkin kauan siellä rannalla jaksaa makoilla mutta itse menin aina aamu ysiltä varaan aurinkotuolit ja lähdetttin sitten poies kolmelta, jonka jälkeen kartsalle shoppaileen:) Sulla kun on vielä tiedossa se 2vkoa niin varman rusketuksen saat!
      Päivisin oli tosin lämmintä vain reil 20 ja tuuli, mut kyllä minä ainakin siellä siitä huolimatta tarkenin!! Mukavaa reissua!

    • El Mauna

      ... tuuli on meinaan pirun kylmä, että varaudu pitämään pitämään sukat jalassa rannalla ;) Lisäväriä tuo rannoilla ja altailla olevat "Music boxit", joissa paikalliset soittavat tärykalvot räjäyttävällä volyymilla poppia.

      Nimim. ei enää egyptiin, koskaan.

    • rusketus

      me tulimme eilen egyptistä ja olemme ruskeita. olimme sekä rannalla että altaalla.viikon matka,lähtiessämme katsoimme lämpötiloja mutta ne ei pitäneet yhtään paikkansa. lämpöä on yli 20.illat on viileitä mutta ei laske alle 10.

    • kyllä saat rusketusta.vaikka on pilvistä niin ole varovainen,saatat palaa helpommin kuin auringonpaisteessa.sharmissa ainakin oli tuulista melkein joka päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      193
      2604
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      39
      2468
    3. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      58
      2149
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      108
      2103
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      70
      2054
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      40
      2040
    7. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      66
      1426
    8. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      131
      1248
    9. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      24
      1127
    10. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      988
    Aihe