Rusketus 2viikossa?

Clotilde

Mitä olette käyneet mieltä, onnistuuko kunnon ruskettumisen hankkiminen näin helmikuun vaihteessa? Täytyykö yleinsä ottaen palella Hurghadassa?
Kun sinneasti 2viikoksi lähtee, niin rannalla olisi kunnolla aikaa olla, mutta lämpötilat tuntuvat niin kovin alhaisilta:(

8

1769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tanner

      Tuulee ja kylmä. Itse en ainakaan onnistunut tammikuussa.

      • Joooseppi

        No kyllä meillä ainakin onnistui joulukuussa rusketuksen saaminen ihan hyvin.


    • Olen ollut Tammikuun lopulla Hurghadassa viikon ja hyvin rusketuin. Tuulista siellä on, mutta aurinko paistaa ja hyvin tarkenee.

    • egypt74

      Aurinko kyllä yleensä paistaa mutta viileä tuuli ei niin mukava. Minä ainakin palelin rannalla paria päivää lukuunottamatta, mutta olenkin vilukissa. Päätettiin jo että ens talvena thaimaaseen

    • mappe*

      Tulin Hurghadasta 15.1 ja olin viikon ja todella hyvän rusketuksen sain:) ..riippuu tietenkin kauan siellä rannalla jaksaa makoilla mutta itse menin aina aamu ysiltä varaan aurinkotuolit ja lähdetttin sitten poies kolmelta, jonka jälkeen kartsalle shoppaileen:) Sulla kun on vielä tiedossa se 2vkoa niin varman rusketuksen saat!
      Päivisin oli tosin lämmintä vain reil 20 ja tuuli, mut kyllä minä ainakin siellä siitä huolimatta tarkenin!! Mukavaa reissua!

    • El Mauna

      ... tuuli on meinaan pirun kylmä, että varaudu pitämään pitämään sukat jalassa rannalla ;) Lisäväriä tuo rannoilla ja altailla olevat "Music boxit", joissa paikalliset soittavat tärykalvot räjäyttävällä volyymilla poppia.

      Nimim. ei enää egyptiin, koskaan.

    • rusketus

      me tulimme eilen egyptistä ja olemme ruskeita. olimme sekä rannalla että altaalla.viikon matka,lähtiessämme katsoimme lämpötiloja mutta ne ei pitäneet yhtään paikkansa. lämpöä on yli 20.illat on viileitä mutta ei laske alle 10.

    • kyllä saat rusketusta.vaikka on pilvistä niin ole varovainen,saatat palaa helpommin kuin auringonpaisteessa.sharmissa ainakin oli tuulista melkein joka päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      48
      2328
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      147
      1903
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1865
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      32
      1485
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      108
      1484
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1171
    7. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1105
    8. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      69
      1096
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      881
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      877
    Aihe