kiinnostaako, surffarit, sukeltajat, fiskarit, jungletrekkarit ym. Paratiisisaaret Boracay ja Calicoan, tai yksiö Cebusta tms?
http://www.bitlex.suntuubi.com/?cat=25
Lomamökki
Filppareille
1
813
Vastaukset 1
- gwapo.ko
ulkomaalainen voi omistaa Filippiineillä vain 50% ja toisen osanpuolen pitää olla Filippiiniläinen tai vaimo.
Kerottakoon myös, että asunnoista esim. pystyt vuokraan n. 200 neliöisen huvilan meren rannalta esimerkiksi hintaan. 40 - 50 euroa yö, paikasta riippuen, toki turisti rysissä saa pulittaakin.
apartementoksen saa ja mukavan sellaisen n. 50 eurolla kuukausi.
Jos sulla on tuttuja flipuissa ym. anna heidän hoitaa asiat, niin säästät rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l285967Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni52754- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35604- 49586
- 52574
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33526- 34487
- 48477
- 40475