hattulan kylpylä/uimahalli koska suur hämeenlinnan hallissa ei voi ulkopaikkakuntalaiset käydä
PAROLAAN
saatava
10922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
yleinen käymälä ja kondomiautomaatti.
Yleinen sauna ja Alko.
Oma liigajoukkue jääkiekkoon. Kerho myis nyt pelaajia halvalla!
Tietääkseni Hattulan uimahallisuunnitelmat ovat melko pitkällä.
Kyllä meidän kelpaa!!
se hattulan liikuntasihteerin mulkku paisuttaa asiat vaan niin suureks,että mikään ei totedu
Heti ollaan haukkumassa, kun edes yrittää jotain???
Hattulassa kun ei ole romaneja ja veli-venäläisiä vielä tarpeeksi, joten kylpylää perustamaan. Sen voisi nimittäin tehdä keskelle kylää kunnanviraston paikalle, kun vanhan pulpetin purkaa siitä ensin pois. Virastoa ei enää tarvita, eikä sosiaalihuoltoa, kun kylpylä pitää edellämainitun asiakaskunnan varsin virkeänä.
Joka ehdotti yleistä käymälää, sitä ei mielestäni tarvita, koska kylpylä ajaa saman asian. Riittävästi venäläisiä paikalle, niin altaassa virtaa keltainen vesi.
Järvet on kesäisin täynnä sinilevää, joten maauimalakin voisi olla paikallaan
Mutta ehdotan että siihen maauimalaan rakennetaan hyvä pohja kunnon routaeristeellä, paksut standartipaksuiset seinät näille leveysasteille ja katto päälle, niin ei kellu sitä levää ja siitepölyä siellä altaassa yhtä paljon kun Vanajassa tai Lehkalla.
Ja johan tällä kylällä yksi maauimala oli viime syksystä asti päiväkoti Marjahatun pihalla, mutta tuhmat kunnan päättäjä-sedät menivät rikkomaan siitä seinän prkl.