Valencian testien ylivoimaisesti päivän nopein, tallikaveri jäi sekunnin. Heikki voittaa maailmanmestaruuden, hei!
Heikki eilen koko joukon nopein
9
1301
Vastaukset
- Väline"urheilua"
Sinäkö se oot, Matti?
Testiaikoja on mahdoton sivullisten verrata. Ne eivät tarjoa juurikaan informaatiota kuskin kyvyistä. Tällä kertaa Kovis luultavasti otti uudet renkaat ja kevyen tankin session lopuksi, edellisellä kerralla sen teki Hamilton.
Mutta ehkä siinä on ainesta. Hamilton on joka tapauksessa ainakin toistaiseksi ylihypetetty, joka hyötyi rengasmuutoksesta. Kovalaisestakaan ei pysty vielä sanomaan, on ajanut niin vähän aikaa.
Mäkillä hölmöiltiin kun ei pantu Hamiltonia järjestykseen kun se söi sanansa ja raivostutti Alonson siinä aika-ajojutussa, ja Alonson kostaessa hän sai rangaistuksen eikä tallilta sitten tukea, vaikkei aloittanut riitaa. Saattaa kostautua vielä Mäkille.- oikea hamppari
useimiten urheilu on valine pelia Seivas hyppy colvvi juoksu ja melkei kaikki
- MAAILMAN MESTARI ???
Olet täysin oikeassa; ei noita aikoja voi verrata vielä tässävaiheessa, mutta kyllä niistä pikkuisen voi "haistella" tulevaa, kuten sen, että kaikkien testipäivien nopeimmat tallit: ferrari, mclaren ja renault ovat tulevana kautena ne tallit jotka ajavat maailmanmestaruudesta. Samoin sen voi ajoista "haistella", että parhaita aikoja testeissä kellottaneet: Räikkönen, Massa, Alonso, Hamilton ja Kovalainen, näistä herroista löytyy maailmanmestari. Heikki siis näytti eilen, että pystyy parhaimmillaan ajamaan ihan huippu-aikoja, tietenkin se on kaukana vielä siitä, että taistellaan mestaruudesta, mutta se on tärkeää, että nopeus on samalla tasolla jolloin on edes mahdollisuudet ajaa siitä.
Olen myös samaa mieltä tuosta mäkin viimekauden hölmöilystä. Luulisi että herra Dennis olisi oppinut jotain Prostin ja Sennan ollessa samassa tallissa aikoinaan.
- sdfjlsdjfsjdf
Hamiltonia kaduttaa, että hyväksyi Heikin tallikaverikseen ??
- pah ja pahpah
Niin tiedoksi vaan että oli liikkeellä muita paljon kevyemmällä autolla ja uusilla renkailla,että älä vielä juhli.
- juuri niin
Nuo törpöt unohatvat aina sen tosiasian että aina kun heikki ajaa näennäisesti hyvin niin siihen vaikuttaa jokin suoritusta parantava syy. Tasaväkisillä autoilla ero muihin on noin 1.2 sek kierros.
- Heikin hyväksi !!!
juuri niin kirjoitti:
Nuo törpöt unohatvat aina sen tosiasian että aina kun heikki ajaa näennäisesti hyvin niin siihen vaikuttaa jokin suoritusta parantava syy. Tasaväkisillä autoilla ero muihin on noin 1.2 sek kierros.
.....
- uiopuiop
Jee
- too slow
Onkohan näin? Tai siis olikohan näin?
Hidas mikä hidas ja sillä sipuli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849