Heikki eilen koko joukon nopein

MAAILMAN MESTARI ???

Valencian testien ylivoimaisesti päivän nopein, tallikaveri jäi sekunnin. Heikki voittaa maailmanmestaruuden, hei!

9

1313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Väline"urheilua"

      Sinäkö se oot, Matti?

      Testiaikoja on mahdoton sivullisten verrata. Ne eivät tarjoa juurikaan informaatiota kuskin kyvyistä. Tällä kertaa Kovis luultavasti otti uudet renkaat ja kevyen tankin session lopuksi, edellisellä kerralla sen teki Hamilton.

      Mutta ehkä siinä on ainesta. Hamilton on joka tapauksessa ainakin toistaiseksi ylihypetetty, joka hyötyi rengasmuutoksesta. Kovalaisestakaan ei pysty vielä sanomaan, on ajanut niin vähän aikaa.

      Mäkillä hölmöiltiin kun ei pantu Hamiltonia järjestykseen kun se söi sanansa ja raivostutti Alonson siinä aika-ajojutussa, ja Alonson kostaessa hän sai rangaistuksen eikä tallilta sitten tukea, vaikkei aloittanut riitaa. Saattaa kostautua vielä Mäkille.

      • oikea hamppari

        useimiten urheilu on valine pelia Seivas hyppy colvvi juoksu ja melkei kaikki


      • MAAILMAN MESTARI ???

        Olet täysin oikeassa; ei noita aikoja voi verrata vielä tässävaiheessa, mutta kyllä niistä pikkuisen voi "haistella" tulevaa, kuten sen, että kaikkien testipäivien nopeimmat tallit: ferrari, mclaren ja renault ovat tulevana kautena ne tallit jotka ajavat maailmanmestaruudesta. Samoin sen voi ajoista "haistella", että parhaita aikoja testeissä kellottaneet: Räikkönen, Massa, Alonso, Hamilton ja Kovalainen, näistä herroista löytyy maailmanmestari. Heikki siis näytti eilen, että pystyy parhaimmillaan ajamaan ihan huippu-aikoja, tietenkin se on kaukana vielä siitä, että taistellaan mestaruudesta, mutta se on tärkeää, että nopeus on samalla tasolla jolloin on edes mahdollisuudet ajaa siitä.

        Olen myös samaa mieltä tuosta mäkin viimekauden hölmöilystä. Luulisi että herra Dennis olisi oppinut jotain Prostin ja Sennan ollessa samassa tallissa aikoinaan.


    • sdfjlsdjfsjdf

      Hamiltonia kaduttaa, että hyväksyi Heikin tallikaverikseen ??

    • pah ja pahpah

      Niin tiedoksi vaan että oli liikkeellä muita paljon kevyemmällä autolla ja uusilla renkailla,että älä vielä juhli.

      • juuri niin

        Nuo törpöt unohatvat aina sen tosiasian että aina kun heikki ajaa näennäisesti hyvin niin siihen vaikuttaa jokin suoritusta parantava syy. Tasaväkisillä autoilla ero muihin on noin 1.2 sek kierros.


      • Heikin hyväksi !!!
        juuri niin kirjoitti:

        Nuo törpöt unohatvat aina sen tosiasian että aina kun heikki ajaa näennäisesti hyvin niin siihen vaikuttaa jokin suoritusta parantava syy. Tasaväkisillä autoilla ero muihin on noin 1.2 sek kierros.

        .....


    • uiopuiop

      Jee

    • too slow

      Onkohan näin? Tai siis olikohan näin?
      Hidas mikä hidas ja sillä sipuli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      167
      14008
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      105
      10132
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      101
      9209
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      21
      8439
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      43
      7143
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      48
      6837
    7. 151
      6226
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      108
      5190
    9. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      4365
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      407
      1372
    Aihe