reumalääkkeestä

Mulla on aloitettu metotreksaatti piikkeinä.kahtena viikkona aloitus annos 0,03mg ja nyt kolmantena viikkona nostettiin 0,5mg.Kysyisinkin nyt että miten pian olettte huomanneet vaikutuksen? eikös injektiona sen pitäisi alkaa nopeampaan kuin tableteilla?
1748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla vaikutus alkoi jo muutaman viikon jälkeen. Otan Trexanin tablettina 20mg/viikko, piikkeinä annos on aina pienempi, mutta teho on paljon parempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyisin kirjoitti:

Mulla on aloitettu metotreksaatti piikkeinä.kahtena viikkona aloitus annos 0,03mg ja nyt kolmantena viikkona nostettiin 0,5mg.Kysyisinkin nyt että miten pian olettte huomanneet vaikutuksen? eikös injektiona sen pitäisi alkaa nopeampaan kuin tableteilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu