No olipa

että tämä venäläisten käytöstä koskeva ketju on poistettu.
Veli venäläisestä kun ei "pahaa" saa puhua tai kirjoittaa vaikka se sisältäisi kuinka asiaa ja "totuuksia". Jos sama ketju olisi ollut suomalaisista niin tuskimpa sitä olisi poistettu.


Ai niin. Anteeksi, että mainitsin sanan venäläinen tässä kirjoituksessa.
(Nyt tämäkin varmaan poistetaan).
41110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

muka kirjoittaa venäläisistä ?
Onko siis sheriffillä oma lehmä ojassa?
Jos näin on, kirjotellaan joka päivä, eihän niitä kukaan kerkee kaikkia poistamaan.

Äänestä

Tässä sen näkee että niitä toppahousuja kuuluu mielistellä, ettei kaalikorvat suutu. Oho, nyt tuli rumia sanoja.

Äänestä

meijän vieraista, kun tuovat tänne rahhoo

Äänestä
  • Kyl se on kumma jos yks kaupunki ei kestä tolpillaa ilman niitä varastelevia, huonokäytöksisiä liikenneriskejä! Kiinni vaan koko raja etteivät pääse tälle puolen! Lidlii ku menee ni ei oo yleensä ensimmäistäkään ostoskärriä tarjolla ku ne kumikuulat on roudannu ne kaikki sinne pihan perälle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iso yllätys... kirjoitti:

että tämä venäläisten käytöstä koskeva ketju on poistettu.
Veli venäläisestä kun ei "pahaa" saa puhua tai kirjoittaa vaikka se sisältäisi kuinka asiaa ja "totuuksia". Jos sama ketju olisi ollut suomalaisista niin tuskimpa sitä olisi poistettu.


Ai niin. Anteeksi, että mainitsin sanan venäläinen tässä kirjoituksessa.
(Nyt tämäkin varmaan poistetaan).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu