Olen menossa maaliskuussa Americasiin tähän hotelliin ja olisin kysynyt,onko joku ollut siellä ja vähän kommentia ko paikasta ja seudusta siinä lähistöllä? Olen menossa Americasiin ensimmäistä kertaa.
Vulcano, Teneriffa
mailiini
6935
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En ole kyseisessä hotellissa asunut, eli huoneista ei minulla ole tietoa.Mutta hotellin aulassa olen käynyt katsomassa kun kuulin sen olevan todella upea,ja sitähän se oli. Muistuttaa puutarhaa, erinlaisia kasveja oli seinillä ja en tiedä ei sitä oikein voi kuvailla se vaan pitää itse nähdä.Olin aivan myyty! Hotelli on hyvällä paikalla, kohtalaisen lyhyt matka joka paikkaan.Vista surin ranta on melko lähellä ja se oli ainakin meidän mielestä paras.
Me ollaan myös lähdössä Vulcanoon 16.2.
Ollaan Americaksessa käyty muutaman kerran mutta ei olla oltu Vulcanossa. Kerran olen siellä aulassa myös käynyt ja oli upea. Ystäväni suosituksesta varasimme ko. hotellin ja olen kuullut pelkkää positiivista siitä. Luulen että emme ole tehneet huonoa valintaa. Hyvää matkaa. Me katsastetaan hotelli ennen teitä.
Hei!
Olimme juuri Vulcanossa perheen kanssa ja tykkäsimme kovasti. Huone oli perheelle hieman ahdas, mutta viihtyisä ja siisti. Hotellin palvelu on ensiluokkaista ja erityisesti vastaanoton suomalainen tyttö, Janetta oli mukava ja auttavainen. Hotellin asiakaskunta on melko iäkästä ja ilmapiiri rauhallinen. Vulcanon sijainti on erinomainen.
Kovasti kiitoksia vastauksista hotelli kyselyyni. Mukavampi mennä kun tietää hiukan mitä odottaa. Oliko muuten hotellin ravintola kalliimpi kuin muut raflat lähistöllä?
Minäkin tutustuin kys.hotellin aulatiloihin tuossa joulun tienoilla.Taisi olla ihan ovivartiakin siellä.
Upealta näytti.
Mieheni totesi kaikkien asukkaiden olevan kamalan vanhoja kaakkeja.
( Mies on itse "vain" 59 v.)
Jospa ajankohta vaikutti siihen, toivottavasti on vähän nuorempaakin porukkaa joukossa, vaikka eihän se ikä mitään vaikuta vaan luonteen laatu.