Eli samsungin taulu-tv 32 tuumainen jossa on tuo tv/dtv toiminto, jos laittaa dtv puolelle eli digitv puoli niin automaattisen haun nappi lähtee valikosta pois.. eli kanavia eisaa haettua. Kun menee takaisin analogiselle puolelle niin saa tehtyä automaattisen haun.. millä ihmeellä sen saa että saa haettua digitaaliset kanavat.
Ja se vielä ilmoitttaa että ei saa signaalia siellä dtv puolella :o pitäisi kai signaalia tulla.. olisin kiitollinen vastauksista.
Ja se vielä ilmoitttaa että ei saa signaalia siellä dtv puolella :o pitäisi kai signaalia tulla.. olisin kiitollinen vastauksista.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kaukosäätimestä D Menu->kanava->automaattinen tallennus->jne...
no kun tv oli isäni enkä kylässä kiireessä siitä ohjeesta saanut selvää, mutta kuulemma on dual viritin eli ei väliä. Noh kumminkin pistin menu -> automaattinen haku niin vain lumisadetta löysi joka kanavaan.
Sitten huomasin että onkin dtv puoli, noh sitten koko automaatinen kanavienhaku nappi hävisi menu valikosta..
se samsungin kanssa on
Ainakin 6 sivua taaksepäin oli samantyylinen vika.
Samsung 40" LCD "ei signaalia"-virheilmoitus.
Viimeksi muokattu 13.1.08
kun katsot sitä kaukosäädintä niin huomaat että siinä on 2 eri "menua".
- laita tv päälle (olettaen että sinulla on antennijohto myös kiinni)
- paina tv/dtv nappia, ruudussa vilahtaa dtv.
- sitten d.menu
- kanava kohdasta valitset automaattinen tallennus...
oletan että olet sekoittanut noi kaksi eri menua mitä siinä säätimessä on , sama kävi minullekin.
se se olikin kiitoksia kaikille