Asun täällä keskellä ei mitään ja mulla on digiboksi joka on tarkoitettu antenniverkkoon. Se on Nokian Mediamaster. Se ei ole siis mikään sateliitti digiboksi. Kysynkin että saisiko siitä millään konstilla näkymään mtv nordicia tai esim moontv:tä? No ei sitä moonia saa varmaan enään näkymään mutta saisiko tuota mtv:tä millään näkymään tuossa?
MTV
minäminä
2230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos asut länsi-rannikolla tai lapissa, eli paikassa missä saat vastaanotettua Ruotsin digi-tv:n, niin sitten MTV:n ja elokuvakanavien vastaanotto onnistuu maaverkkoon tarkoitetulla digiboksilla. Kanavien hinnat täällä:
http://www.boxer.se/?page=842
Jos et saa näkymään kuin Suomen digi-tv:n, niin sitä kautta noita kanavia ei saa. Ainoa keino on sillon ostaa satelliitti-laitteet.
no ainakaan moontv:tä et saa millään näkyvin. Kyseinen kanava teki konkurssin ja lähetykset lopuivat :(