Onko ihan kauhee nimi? Oon ajatellu Annaa kans, kumpi olis kivampi? Muita joita oon ajatellu:
Elina
Miia
Sara
Olivia
Elina
Miia
Sara
Olivia
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miria Anna Olivia Siinähän sulla jo nimi olikin :)
En ole ap mutta itsekin etsin vauvalleni nimeä ja toi nimi on aivan uskommattoman upea mun korvissa! Kiitos tosi paljon, toivon ettei ap.ta haittaa jos nappaan tuon nimen omalle tytsylleni? Tosin mietin vielä vaihdanko Mirian Mariaksi ja otanko kuitenkin Annan kutsumanimeksi, mutta toi yhdistelmä on kyl ihan täydellinen !
Selkeyden vuoksi Mirja.
Tykkään todella paljon nimestä Mirja. Miria kuulostaa omituiselta ja hieman hankalasti lausuttavalta, joten ehdottomasti Mirja.
Muita samantyylisiä, kivoja nimiä on mm. Mirka ja Mirva, joista itse tykkään myös todella paljon.
Muutkin ajattelemasi vaihtoehdot ovat erittäin nättejä, mutta ehkä vähän Mirjaa "kuluneempia" nykypäivänä. Etenkin Oliviaa tunnutaan annettavan nimeksi melkein joka toiselle tyttövauvalle. Anna on ainakin minun korvaan vähän mitäänsanomaton nimi, vaikka sinänsä kaunis onkin. Mirjassa on enemmän luonnetta!