Eli joskus pentumme (puolivuotias), istuu tai makoilee ihan rauhassa ja sen sukupuolielin tulee ulos aika paljon :S Miksi ihmeessä se tekee niin?
Onko tähän jotain viisasta neuvoa tai järkevää vastausta.
Se näyttää todella inhottavalta :S
Onko tähän jotain viisasta neuvoa tai järkevää vastausta.
Se näyttää todella inhottavalta :S
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaan on siedettävä asia kun on ihan normaalista asiasta kyse.
ihmetellä jos alkaa nytkytteleen kaikkia paikkoja hormoonien riehuessa.Tavallinen asia tuo on.
että se mitenkään minua vaivaisi. tottakai kyseessä normaali asia, mutta mietin sitä miksi pentu tekee niin. onko se kiihotunut vai mikä on?
Toivoisin asiallisia vastausia enkä tuollaista piilovittuilua.
soita eläinlääkärille, ja kysy. saat taatusti asiallisen ja oikean vastauksen. älä luota palstan maallikko-tohtoreihin. kaiken lisäksi,"by the way", tuo on yksi syy, miksi meillä on ja tulee aina olemaan vain narttu koiria.
No kuule mullakin on vaan tätä ennen ollut narttuja ja tää uros on yllättänyt ihan monella tapaa.. eli ei siihen kannata sen kummempaa huomiota kiinnittää.. pojilla on poikien hormoonit ihan ovat erilaisia muutenkin nuo nartut ja urokset! Molempia tällä hetkellä talossa.