kuva taulutv

kertoisko joku miten laitetaan kuva näkyviin fläppärin vga liittimen kautta taulutelevision vga liittimeen johdatettuna. En saa itse toimimaan.
Laitteeet on Mirai tv ja fujitsu-Siemens Amilo
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos siinä telkussa on tosiaan VGA-liitin, niin sitten varmaan läppäristä valitaan mode, jolla signaali menee läppärin monitoriliitännästä ulos. IBM:n läppärissä yhdistelmä Fn F7; Amilossa varmaan jotain muuta. Näytönohjaimen asetuksia voi joutua muuttamaan, jos tarkkuus on liikaa sille telkulle.

Äänestä

Muuta ensin resoluutio läppäristä televisiollesi sopivammaksi, eli sinun tapauksessasi pystyresoluutioksi max 768. Sen jälkeen klikkaa työpöydän taustakuvaa hiiren oikenpuoleisella napilla. Valitse kohta "muodosta yhteys projektoriin tai lisänäyttöön". Näin ainakin VISTAN kanssa. Kyllä se siitä, loppu on kiinni televisiosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lörrikkä kirjoitti:

kertoisko joku miten laitetaan kuva näkyviin fläppärin vga liittimen kautta taulutelevision vga liittimeen johdatettuna. En saa itse toimimaan.
Laitteeet on Mirai tv ja fujitsu-Siemens Amilo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu