Minua hoidettiin pari kk Felicitaksella ja tulin nopeasti raskaaksi.
He todella osasivat auttaa ja suunnittelivat nopealla aikataululla ohjelman joka auttoi heti toivottuun tulokseen!!
Suosittelen kaikille!!!
t. Minna
He todella osasivat auttaa ja suunnittelivat nopealla aikataululla ohjelman joka auttoi heti toivottuun tulokseen!!
Suosittelen kaikille!!!
t. Minna
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei
Haluaisin tietää tarkemmin käykä hoito minullekkin eli voisitko selittää tarkemmin
kiitos jo etukäteen
Hei
Eli se hoito räätälöidään jokaiselle erikseen riippuen kokonaistlanteesta.
Yleensä alotetaan clomeilla ja sen jälkeen siirrytään ns FSH induktioon eli joko Puregoniin tai Gonal-F käyttöön. Pistettäviä rohotoja, väritön liuos joka pistetään vatsanahkaan kierron 4-10 päivinä about. LÄäk määräämä määrä laitetaan.
Sitten folleja seurataan ja kun ne on n .18-22 mm kokosia niin pistetään usein Pregnyl irrotuspiikki joko 5000 tai 10 000 yks. se toimii hyvin ja ovulaatio tapahtuu yleensä 24 h sisällä pistoksesta. ja sitten isännän kanssa hommiin!!
Meille autto toi ja olen hyvin onnellinen siitä!! siksi haluan suositella kaikille muillekin tätä hyvää paikkaa josta kaverinikin ovat sanoneet vaan positiivista. yksityinen on yksityinen ei siitä mihinkään pääse! maksaa kyllä, mutta hei.. on sen väärtti.
jos nää ei tuota tulosta niin sitten yleensä käytetään inseminaatiota eli kohtuonteloon ruiskutetaan pestyjä valioyksilöitä spermasta iso läjä kun pregnyl on pistetty.
sitten on vielä ivf eli koeputkihedelmöitys jossa hedelmöitetty munasolu laitetaan kohtuonteloon.
sitten voi myös saada lahjamunasolun jos omien kanssa ei onnistu jne. mutta niihin on kovat jonot.
Plussatuulia!! Älkäähän kanssasiskot antako periksi!! Muistan HYVIN miten harmitti tuo ettei ensin onnistunut mutta kun se onnistuu niin voi voi tätä riemua!!
muistakaa myös että miltei 80% saa avun hoidoista!!!
Plussahaleja kaikille!!
terv. Minna
Missä kaupungissa olit asiakkaana? Mitä hoitoa kohdallasi käytettiin?
Olen myös Felicitaksessa hoidossa,Helsingissä. Palvelu on kyllä erittäin miellyttävää ja lääkäri eritt. hyvä, mutta ei se kyllä hoitopaikasta ole kiinni onnistuuko raskaus heti vai ei..
Jokaisellahan on kuitenkin omanlaisensa hoidot...
Aikataulu on ihan kivan nopea, varmaankin jokaisessa yksityisessä hoidot sujuu nopsemmin.
Ollaan oltu puol vuotta IVF-hoidoissa eikä vielä tulosta ole syntynyt.
Mutta sinulle Minna Onnea ja perheellesi!Olet onnekas! Toivotaan meille epäonnisille pian plussatuulia..