Aamupala Maspalomasissa

Kuka osaa sanoa mitä kuuluu Maspalomasissa Duna Golf hotellin aamupalaan. Kannattaako varata aamupalaa?? Lähtö 13.2.08 Kaunis Kiitos sinulle!
4469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sillä aamupalat ovat tosi runsaita ja pärjää iltapäivään helposti.Kuuluu esim. kahvi, leipää, nakkeja, juustoja,maito, mehut jne jne eli kaikki muut kuin karjalanpiirakat ei.

Äänestä

Hola!
Pitääkö aamupala varata etukäteen ko. hotelliin? Eikö sinne voi mennä aamulla kun on herännyt ilman varausta? Olen perheeni kanssa menossa 13.3.08 ja kyllä tämä odottaminen käy voimien päälle!!

Gracias vastauksesta

Äänestä
  • Meillä on usein kahden viikon maatkalla ollut ensimmäisellä viikolla etukäteen varattu hotelliaamiainen ja toisella viikolla on menty sinne satunnaisesti. Kun kysyvät aamiaiskorttia, voi pyytää laskun.

    Sama koskee illallisia, joskus on väsyneinä päivän tallaamisesta syöty hotellilla. Nämä ovat ihan yleisiä käytäntöjä Kanarian saarilla, tuskin mainittu hotelli tästä poikkeaa.

    No, puolitoista kuukautta teillä enää on odottamista, pian se menee. Mukavaa odotusta ja erinomaista matkaa teille!

    Äänestä

  • sinne vaan! kirjoitti:

    Meillä on usein kahden viikon maatkalla ollut ensimmäisellä viikolla etukäteen varattu hotelliaamiainen ja toisella viikolla on menty sinne satunnaisesti. Kun kysyvät aamiaiskorttia, voi pyytää laskun.

    Sama koskee illallisia, joskus on väsyneinä päivän tallaamisesta syöty hotellilla. Nämä ovat ihan yleisiä käytäntöjä Kanarian saarilla, tuskin mainittu hotelli tästä poikkeaa.

    No, puolitoista kuukautta teillä enää on odottamista, pian se menee. Mukavaa odotusta ja erinomaista matkaa teille!

    Vaikka ei asu kyseisessä hotellissa? ja onko kyseinen hotelli kaukana esim huvipuistosta?
    Oma hotellimme on lähellä markkinapaikkaa (san fernando)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamupala kirjoitti:

Kuka osaa sanoa mitä kuuluu Maspalomasissa Duna Golf hotellin aamupalaan. Kannattaako varata aamupalaa?? Lähtö 13.2.08 Kaunis Kiitos sinulle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu