Nyt pitää toimia nopeasti. Hiihto pitää ehdottomasti kieltää koulujen liikuntatunneilta. Lapsia pitää voida suojella, etteivät he joudu huonoille teille ja epämääräiseen seuraan. Sitäpaitsi eihän siitä hommasta edes kukaan pidä. Siihen vaan pakotetaan, mutta nyt se onneksi on onneksi ohi.
Hiihto kiellettävä kouluissa
6
441
Vastaukset
- myöskin
koulut pitäisi kieltää siellä vasta huonoon seuraan joutuu.
- järkipuhetta
Myös käveleminen, puhumattakaan juoksemisesta, on kiellettävä. Jaloillaan liikkuvat (Jones) paitsi harjoittavat douppinkia myöskin käyttävät alkoholia ja huumeita. Jaloilla liikkuvat (Hitler) tekevät suurimman osan kaikista rikoksista.
- Sekopäät
pitää kieltää kirjoittelemasta asioista joista ei ymmärrä mitään!!!!!!!!!!!!
pyöräily kaikissa muodoissaan. Työ- ja koulumatkapyöräily kielletään sakon uhalla ja ajella hyrrytellään kaikki autoilla. Ja kaikki liikunta ja urheilu. Ettei vaan tule hiki eikä pulssi nouse!
- hiihto12
Hiihto on hyvä kuntoilumuoto. Juuri sinunkaltaiset hiihdon inhoajat ovat kaikkein suurin ongelma. He eivät tiedä mitään lajista ja tuollainen kommentti ei ole mitenkään perusteltavissa. Ai että jos hiihtää koulussa, niin voi joutua epämääräiseen porukkaan??? Et taida tuntea yhtään oikeaa hiihtoihmistä. Yleensäkin kovinta meteliä pitävät sellaiset, jotka eivät itse pidä hiihtämisestä eivätkä täten tiedä siitä mitään. Sinunlaiset hiihdon vihaajat oli niitä tosi äsyttäviä tyyppejä, jotka tuli liikuntatunneille farkut jalassa ja yritti näyttää niin kovilta. Todellisuudessa olivat todellisia ressukoita. Hiihtäminen tekis tosi hyvää nykynuorisolle mutta minkäs teet, kun ongelma on niiden vanhemmissa.
- pakotettu
Minä pidän hiihtämisestä, eikä kukaan pakota siihen minua. Minua harmitti, ettei koulussa voitu hiihtää tarpeeksi huonojen talvien takia. Aikuisena muutin alueelle, jossa voin harrastaa hiihtoa hyvien talvien takia. Olen huomattavasti paremmassa kunnossa kuin hiihtämättömät työkaverini. Juon myös vähemmän viinaa kuin työkaverini, enkä myöskään polta. En ole hulttio, vaan hoidan asiani ajallaan. Kannan vastuuni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1566334Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933873SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1333162Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3502932Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti222058"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1431997Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091909Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4901492Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261491Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2321201