Tarjolla tänään ja VAIN tänään Hämeen Parasta Kiekkoa Rinkelinmäellä. Tervetuloa!
Hämeen Parasta Kiekkoa
Tapparan miäs
17639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
hyppää homo voltti ja maksa ittes kipeex mennessäs seuraan mustan kumilätkän liikuttelua....urpooooo!!!!!!vaik tappara voittas mestaruuden.......ei sun elämä muuttuis...toope....vie rahas sinne.....itse mielummin matkailen!!
Harmittaako sinua jokin asia? Tekisikö sinun repiä HPK:n kausikorttisi, koska se maksoi etelän matkan verran? Tule toki peliin, niin ehkä ahdistuksesi paranee. Täytyy vain opetella kohtaamaan ne asiat mitkä eniten ahdistaa. Silloin pääset niiden yli ainaskin 10-1.
edes tappara on pysynyt kärjessä kaikki vuodet .... LIFE IS LIFE NANAANAANANA
Tervetuloa kokemaan Kaurialan kenttäkuntoisuus...
Ugala bukala ug ug vaan sinne Kaurialaan. Kaurialainen todistaa osaltaan Hämeenlinnan kiekkokulttuuria, niska punottaa ja nyrkit heiluu. Samoin sitä todistaa Kerhon kotisivut. Ns. otteluraportti on kolme lyhyttä lausetta. HAHAHAHAHAHAHAHAHA. Käykää toki TAPPARAn sivuilla lukemassa mitä ottelussa tapahtui, siis jos osaatte lukea, nyrkin heiluttamisen ohella. Kerhon kotisivut ovat SM-liigan paskimmat, mutta mitä joukkue edellä sitä kotisivut perässä. Jos ette osaa pelata, opetelkaa edes ilmaisemaan itseänne. Ja kiitos taas pisteistä!
numeroista päätellen, tappara oli vitun hyvä .... jos tälläsen paska porukan kanssa, joka on myynyt kaikki pelaajat, ottelu päättyy näillä numeroin , väittäisin että pelaatte taas , niinkuin joka edellinenkin vuosi kulta mitalista .....
Kiitos, se kulta voi tosiaan olla mahdollista taas tänäkin vuonna. Itseasiassa olemme vieneet mestaruuden perustamisemme jälkeen 50 vuoden aikana keskimäärin noin joka neljäs vuosi. Kerhon historia on kai hieman synkempi? Yksi mestaruus per sata vuotta tai jotain? Ai, että voitte olla ylpeitä siitä, että hävisitte ainoastaan 2-1, ette 10-1, no onneksi olkoon vaan, mutta kerho tulee jäämään tänä vuonna viimeiseksi, niukoista tappioista huolimatta.
tekin olette voittanut 2000 luvulla kerran . . . onhan se vitun upeaa laskea 30v. vanhoja mestaruuksia kun ulkojäillä vielä pelattiin ilman kypärää ... ne mestaruudet ovat nykypäivänä niin vitun tärkeitä ! eikä ole hienoa hävitä 1-2, vaan on hienoa nähdä, että te olitte niin paskoja, ettette parempaan pystynyt ..... ja kyllä se on niin että teillä ei ole loppuotteluihin mitään asiaa, sorry !
Hehe, aikamoista selittämistä vielä jälkikäteen. Tuskin pääsit edes itse paikalle, säälin Sinua...
Itseasiassa, toisin kuin teillä, pelasimme hallissa jo 40 vuotta sitten, kypärät päässä. Oheisessa osoitteessa hieno valokuva aiheesta! http://www.tappara.fi/historia/tekstit/kerhomaali.html Hauskoja hetkiä valokuvan parissa!
te olette saaneet pelata hallissa silloin, kun meillä oli ulkojää ... aivan vitun tärkeää ... olen tosi haltioissani siitä, että teillä on ollut vittu suomen "ensimmäinen" jäähalli... on nimittäin aivan vitun tärkeää katsoa 40v. vanhaa valokuvaa jääkiekkopelistä, sehän on aivan samanlaista ja saman tempoista peliä kun nyttenkin .... olettete jumalauta PARHAITA !
sarjakuva Paikallisuutisia.
Naurattaa se, miten vakavasti otat itsesi. Onkos montakin kymmentä kiloa tullut kuvanoton jälkeen?
Ymmärrän, ettei historia kiinnosta, kun sitä ei ole. Tai onhan teillä sentään jotain, nimittäin KuKaTi-es?- ketju. Tulivat kuuluisaksi,eivät änkyttämisen takia,vaan koska olivat ainoita, jotka osasivat itse sitoa hokkarinnauhat. Ketjuksi heitä sanottiin, koska solmiessa nauhat menivät kaverin kanssa ristiin. Kuivasilta nimitys tulee taas siitä kun pojat vetivät sillalta kuivat pelin jälkeen, koska eivät enää osanneet kotiin vastustajan pyörityksen jälkeen. Onkin ymmärrettävää, ettei tätä haluta enää muistella. Saitte muuten hyvän valmentajan, sikakatsomon ykkössuosikki Rautakahvan. Onnea, ehkä ette tipukaan ensi vuonna, koska kahvaatte 1-0 voittoja mennen tullen. Ihan vilpittömästi onnea ja puntti tulitikkuja seeprojen navettaa varten.
Voi veikkonen, kyllä sitä on pelattu. Suotta nyt setä riehuu - voi vielä ottaa pumpusta vanhalla! Kyllä se nyt on niin, että Kerho petraa jo tällä viikolla. Kelpaa siinä sitä magaraanne mussuttaa.
onneksi edes teillä on vittu historia ... kuten jo aiemmin sanoin olettete vittu PARHAITA .... miltä vuosikymmeneltä olet kun et pysty ajattelemaan kun jotain 40v. asioita .... sä taidat olla sitä ikä luokkaa että et itse pysty enää edes sitomaan luistimia saati vetämään niitä kuivia ... kyllä se mahtaa ens kaudella vituttaa, kun ensiksi on pudonnut kevään "pleijareista" ensimmäisellä jaolla ja nyt se hpk kahvasi meistä 1-0 voiton RAUTAKAHVAN johdolla ... kiitos onnen toivotuksista ja toivotaan, että kun putoatte tosi peleistä niin sinullakin on vielä muutakin elämää kuin jääkiekko, eikä tuo putoaminen aiheuta sinulle mitään itsetuho ajatuksia.... jos nyt kuitenkin niin käy,että ajatukset vaan pulppuaa(kuten on huomattu, tapparan pitäisi sinun mielestäsi voittaa väh. 4 vuoden välein, jo vuodesta 1765 .... ) ota yhteys hämeenkadun Mentoriaan ... siellä saat apua !
... kyllä Makkaramiestä pitää silti kunnioittaa, eikä anna hyvää kuvaa Kerhon kannattajista antaa käämin palaa turhasta. Sitähän se kuitenkin on, Hatanpään hattarahallin haihattelijoiden huttua.