> Etsiskelin netistä tietoa siitä että löytyisikö Suomesta vielä noitia jotka pystyvät toimittamaan asiakkaalleen häneltä varastetun tavaran takaisin. Kannaksella elänee vieläkin "Vaalimoin Ämmä" josta juttu löytyy Googlettamalla mutta löytyisikö lähempää, asun nimittäin pääkaupunkiseudulla. Olisin tiedosta enemmän kuin kiitollinen.
Nykyajan noidat ?
5
1279
Vastaukset
- tavarasta
mahtaa niiku olla kyse? Voisitko ees pikkasen tarkentaa?
> Viimeinen piste oli kun hän vei viimeiset rahani, eikä se ollut ensimmäinen kerta mutta aiemmin hän joutui tunnustamaan, nyt laittoi erään vieraan syyksi jonka puhelinnumeroa hän ei suostu lupailustaan huolimatta antamaan, eipä tietenkään.
>
> Aiemmin hän vei kotoani työkalut joita todella tarvitsisin töissäni. Mitä kaikkea muuta tavaraa hän vei en tiedä, mutta eihän minun tarvitsekaan, riittää kun hän itse tietää.- poliisiin yhteyttä?
[email protected] kirjoitti:
> Viimeinen piste oli kun hän vei viimeiset rahani, eikä se ollut ensimmäinen kerta mutta aiemmin hän joutui tunnustamaan, nyt laittoi erään vieraan syyksi jonka puhelinnumeroa hän ei suostu lupailustaan huolimatta antamaan, eipä tietenkään.
>
> Aiemmin hän vei kotoani työkalut joita todella tarvitsisin töissäni. Mitä kaikkea muuta tavaraa hän vei en tiedä, mutta eihän minun tarvitsekaan, riittää kun hän itse tietää.Eikös tommoset jutut kuulu poliisille?
- O.P.
poliisiin yhteyttä? kirjoitti:
Eikös tommoset jutut kuulu poliisille?
> Milläs todistat, nukkuessani selällään takki päällä (tosin vetoketju auki) arvelin että rahat säilyy mutta kyllähän se vanhalta linnakundilta onnistuu. Hänellä oli pöydällään myös tutunnaköinen ruuvimeisseli, hänhän vei työkaluja muovikassillisen, hän sanoi että kyllähän niitä kaupasta löytyy.
- Rev
Hohhoh! Tuollaista noitaa minäkin voisin tarvita. Vähän niinkuin ammattimainen velkojenperijä, mutta ei mikään vampyyri, vaan oikea nykyaikainen noita - menestyvä ModernWitch, vaarallinen ja huumaava. Hän voisi noutaa takaisin eräälle kusipäälle lainaamani kirjan, jota kusipää ei koskaan palauttanut. Kirja oli "Stoned Free: Get High Without Drugs".
Jos kusipää kuulee tämän niin hyvää joulua. Kyllä sinua sitten harmittaa seuraavassa elämässä, kun tuon yhden varastamasi kirjan paha karma tulee sinulle kolminkertaisena takaisin, ja joudut lainaamaan minulle ainakin trilogian maksaaksesi sen pahuuden pois sielusi päältä.
Ni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871704- 851212
- 1101113
- 67896
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33653