1080p -eli...
Progressive,Sony PS3!.
9304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://uk.youtube.com/watch?v=C8-mPgALl74&feature=related
http://uk.youtube.com/watch?v=UZtb718OvVI&feature=related
http://uk.youtube.com/watch?v=L1UwMGj-K4A&feature=related
Oliko nuo Heavy Rainin kumiset/muoviset sumeat videot fotorealistista?
Eikä tuossa HR:n kasvovideossa näytetty muuta kun vain kasvot. Ei taustaa, ei kehoa. Vain kasvot, jonka liikehdintä oli köyhästi tehty. Tuohon pystyy jopa Wii.
mitä te itkette? Hankkikaa kunnon peli PC. noi konsolit o vähän hikisiä paitsi WII
No jos nyt näin kirjaimellisesti otetaan, niin WII on näistä 7:nnen sukupolven koneista se hikisin xD
kunnolla pelata,kun Wintoy vaatii tehoja niin paljon!!.
Xbox 360 on tarkoitettu pelaamiseen ...!.
http://www.konsolifin.net/ylli/upload/uutiset/ps2/1201342297_res2_1.jpg
Uskomatonta että sonynuolijat uskovat tuohon...
Eikö Full Hd 1080p(1920x1080) ole jo vähän vanhahtavaa grafiikkaa, jos sitä vertaa Hi-Visioniin(7680x4320). Lisäksi Hd-Dvd ja Blu-Ray ovat aivan liian pieniä levy formaateita, että niille voisi tallentaa edes yhden Hi-Vision elokuvan. Lisäksi PS3 ja Xbox360 ovat liian tehottomia pyörittämään edes tuohon tarkkuuteen tarkoitettua videota.
Grafiikasta on turha kinastella kummalla koneella on hienompi grafiikka, koska ne ovat loppuen lopuksi lähes yhtä hyviä. Sen sijaan jos toisessa koneessa olisi 3D-näyttöä tai Hi-Visionia tukevaa tekniikkaa niin sitten grafiikassa olisi eroja. Valmiiksi renderoirua videota on turha verrata keskenään, koska sillä voi vain verrata koodekeiden laatua. Lisäksi youtuben rajallinen tarkkuus tuhoaa viimeistään videon tarkkuuden ja tekee vidon vertaamisesta mahdotonta.
ole vielä käytössä!!.