Oon pikkasen surkee englannis, nii oisko mitää suomen kielisii sivui, mist sais ladattuu huonekalui, tai ihan mitä vaa, kuhan jotai uutta vaa sais??!
linkkei
Verikukka
7388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
proxy error..
..lopeta noitten viestien lähettäminen!!!
Kyllä ymmärrän täysin nuo proxy-viestit.
Itsekin niitä usein kirjoittelen
(äskeistä en kylläkään).
Proxy Error viestihän on jo vakiintunut käytäntö tällä palstalla. Näissä ei mitään muuta sanomaa ole, joten niitä ei tarvitse edes avata ja Aino voi ne otsikon perusteella helposti poistella.
Tämä Proxy Error- viesti on vain tapa saada kaikki vastaukset näkyviin. Välillä keskustelun pääsivulla näkyy, että viestiin on vastattu, muta vastausta ei kuitenkaan näy. Kirjoittamalla siihen itse yhden viestin, saadaan ne näkymään.
Näin ei tule vastanneeksi samaa asiaa uudellee heti perään tai sitten saa itsekin vastuksen tiedoksi.
Ja tässä Hevos-viesti tapauksessa
oli tosiaan ensin yksi vastaus, se oli tosin
todella mauton linkki, joten minä ainakin ilmoitin asiattomasta viestistä. Kun sitten Suomi24sen ylläpito tai Aino sen nopeasti poistikin, muuttui pääsivulla vastauksen kelloaika ja näytti siltä kuin viestiin olisi ollut vastaus. Joku oli ilmeisesti tällä proxy-viestillä yrittänyt saada jo poistettua viestiä näkyviin.
Että näin... :)
..no en tätä ymmärtänyt ihmettelin vaan kun melkein joka viestissä se lukee. Luulin että joku vaan haluaa ärsyttää, ja mua taas ärsyttää se
-heh-
:)
Joo, tämä ongelma taitaa olla aika monilla.
Ja kun koittaa kirjoittaa ja lähettää viestiä,
niin tämä herjaa, että olet jo lähettänyt samanlaisen viestin... sitten koittaa vaihtaa otsikkoa ja lähettää uudelleen, ja kohta viestejä onkin mennyt jo kaksi :)
Muutes Sipsi onko se sun chatti käytössä? lähetin sulle postia.
miksi sä sitä enkkua tarviit katot vaan mitä haluut. Yleensä ne saa ladattua kun painaa tavaroiden, skinien ja päiden kuvia. Jos et osaa yhtään enkkua niin tässä pikku apu.
Skins=vaattee
Objects=tavarat
Heads=päät