Muumien lataus netistä??

mmarjooo

Morjens!
Meillä on melkeen kaikki jaksot muumeista VIDEOKASETEILLA. tietääks kukaan,mistä ne sais ladattua koneelle -> ja sitten DVD:lle?? Yle Arenasta se ei valitettavasti onnistunu :< Tietty ne vois ostaa kaupasta, mut niitä kaikkia ei löydy. Ja videokasetithan posahtaa loppupeleissä. :s
Apua tarvitaan ;D

14

5897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on hyvä

      Tallenna jaksot boksille, siirrä kaapelin avulla koneelle, leikkaa ja muunna ne ProjectX:llä m2p:ksi, muunna sen tiedostopääte mpg:ksi ja muunna se DivX Converttorilla DivX-tiedostoksi, ja polta Dvd:lle.

    • NoJopas

      Itse olen siirtänyt videoiden sisällön dvd:lle tallentavalla dvd-soittimella.

      Soittimessa on sekä video että dvd. Video sisälle, kelaus oikeaan kohtaan. Dvd koneeseen, video pyörimään ja tallentumaan dvd:lle.

      Tuossa yksinkertaistettuna. Dvd:t täytyy alustaa, voi valita eri tallennuslaatuja ym. Mutta ei tosiaankaan ole vaikeaa. Helppoa kuin mikä.

      Tallennukset voi nimetä ja kun dvd on suljettu sitä voi katsoa millä tahansa dvd soittimella.

      • Se on hyvä

        Osaako laite pakata niitä ollenkaan? Jos minä muuntaisin jaksot suoraan Dvd:ksi, minulla mahtuisi n. 4 jaksoa per dvd. Nyt kun pakkaan ne DivX:ksi, jaksoja mahtuu n. 30 per dvd.


      • NoJopas
        Se on hyvä kirjoitti:

        Osaako laite pakata niitä ollenkaan? Jos minä muuntaisin jaksot suoraan Dvd:ksi, minulla mahtuisi n. 4 jaksoa per dvd. Nyt kun pakkaan ne DivX:ksi, jaksoja mahtuu n. 30 per dvd.

        Voit valita mihin muotoon haluat tallentaa. Laatu tietysti putoaa hieman kun tallennusaika lisääntyy, mutta ihan hyvin matalimmallakin laadulla katsoo.

        Silloin yhdelle levylle mahtuu... (siitä on aikaa kun olen näitä nauhoituksia harrastanut...) kuusi tuntia tavaraa? Ja laatu on vielä ihan katsottavaa. Eli yhdelle levylle saisit n. 18 jaksoa. Koko Muumisarjan saisi kuudelle levylle.


      • mmarjooo
        NoJopas kirjoitti:

        Voit valita mihin muotoon haluat tallentaa. Laatu tietysti putoaa hieman kun tallennusaika lisääntyy, mutta ihan hyvin matalimmallakin laadulla katsoo.

        Silloin yhdelle levylle mahtuu... (siitä on aikaa kun olen näitä nauhoituksia harrastanut...) kuusi tuntia tavaraa? Ja laatu on vielä ihan katsottavaa. Eli yhdelle levylle saisit n. 18 jaksoa. Koko Muumisarjan saisi kuudelle levylle.

        Kiitos todella paljon! (: nyt alko jopa selviämään mitä on tehtävä ;D Pitääpä tässä kokeilla joku päivä (:


    • jjjjou

      Toki onnistuu Imurointi Areenasta.Itse ainakin olen imuroinut....tosin pitää nähdä pientä vaivaa ja pari ohjelmaa.Imuroin myös Areenasta kaikki Toljanterin joulukalenterin jaksot.

      • mmarjoo

        Neuvo,oo kiltti?!?! *rukoilee*;D


      • jjjjou
        mmarjoo kirjoitti:

        Neuvo,oo kiltti?!?! *rukoilee*;D

        ...vaikka jokin anonyymi sähköpostiosoite tonne niin neuvon, jos osaan. pekka711(miukumauku)netti.fi


    • essi-85

      Hei kyselit muumien latauksesta muumien lataaminen netistä on laitonta tiedän yhden pojan joka sai netistä lataamisesesta 300tuhannen euron laskun joten jos et halua samoja hintoja itsellesi niin älä ihmeessä lataa muumeja vaikka löydätkin semmoisen sivun joskus

    • Servattu, kerpele

      Hei kyselit oikeinkirjoituksesta, kirjoitusvirheiden tekeminen on laitonta. Tiedän yhden pojan, joka sai liiasta typottamisesta 300 000 euron laskun, joten jos et halua samoja hintoja itsellesi, niin älä ihmeessä neuvo ketään tällä foorumilla, vaikka opitkin joskus kirjoittamaan.
      300 000e, koska latasi muumi jakson? Haista kenis.

    • Blanco 7

      Asenna netistä Torrentti ja lataa Piratebayltä Muummijaksoja. Piratebayltä löytyy yksi lataus, jossa on kaikki 101 jaksoa ja Muumipeikko ja pyrstötähti elokuva.

    • moikaikki123

      hei mmarjoo mä voisin lähettää jotenkin sulle muumeja esim sähköpostiin mulla on kaikki muumi jaksot suomessa sensuroidut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      166
      2981
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      292
      2662
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1758
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      47
      1655
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1296
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      103
      1203
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1174
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      369
      1113
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe