Cialis 20 mg kokemus

Päätin kokeilla tätä reseptillä saatavaa ihmepilleriä eli klo 17:00 aikaan heitin sen suuhuni ja nielaisin nesteen kera. Noin puolentunnin päästä tosiaan alkoi posket kihelmöimään ja hehkumaan. Sitten klo 19:00 aikaan olikin jo melko kuumeinen olotila ja tuntui että pää oli melko kuumana. Sitten siinä klo 20:00 aikaan pääsin hiplaileen syrjähyppynaistani ja mitään sen suurempia vaikutuksia tässä kohdin en todellakaan huomannut eli mielestäni olin täysin omillani ilman pillerin vaikutuksia kankeeni. Tunsin edelleen vain kuumotuksen naamassa ja tukkoisen nenän. Noin kello 03:00 aikaan pienen lepohetken jälkeen kun aloitin seuraavan höyläyskierroksen niin silloin sain tunteen...että jotakin vaikutusta oli...koska kanki näytti pysyvän varsin hyvin kovana. Mutta yleisesti ajatellen pilleri oli aavistuksen verran pettymys...eli mikään ihme pilleri se ei ole hintaansa nähden ja vaatii käyttäjältään mielikuvitusta jotta se tosiaan toimisi ja naisessakin täytyy olla jotain. Eli sellainen rehellinen käyttäjäkokemus.
1424260
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ehdotin miehelleni usean epäonnisen rakastelun jälkeen että nyt lääkäriin. Moni suositellut tälläkin palstalla Cialista.
Hän sai Cialista. No, ulkomaan reissulla oli parempi jumppa, mutta hän otti vain puolet, mutta aika nopeasti oli kaikki ohi:((
Pettymykseni suureni kun jäi koko vuorokauden aikana yhteen kertaan.

Seuraavalla kerralla otti kokonaisen ehkä n. klo. 21
aamulla heräsin klo. n. 6 kun mies halusi minua ja taas nopea sessio ja ohi:(((

Olen todella pettynyt, kyllä molemmilla kerroilla sain orgasmin, mutta mutta....
Meillä ikä eroa 12vuotta, mies vanhempi > 50v.

Hän halua kuitenkaan kuin harvakseltaan kerran tai max. 2x kuukaudessa. Surullista kärsin siitä.
Minullakin ollut nyt n. 1,5 vuotta itseäni kymmenen vuotta nuorempi rakastaja, joka jaksaa vaikka neljä kertaa ilta. Nautin siitä todella paljon, ei voi mitään. Naiseuteni näivettyisi jos ei näin olisi. Ajattelin että Cialis olisi avain uuteen onneen, mutta ei ollut.

Joku viisas saattaa nyt ehdottaa terapiaa tai että miehessä joku muu vika tai että tietää että minulla rakastaja..höpsis, ei todellakaa ole siitä kysymys, puhumattakaan että hänellä olisi rakastajatar, tunnen hänet siinä suhteessa liian hyvin. Kyllä on eturauhaset ja kaikki tutkittu, ei mitään erityistä ole löytynyt.
Tai että menossa kriisi tai keski-iän kriisi. Häntä vain yksinkertaisesti kiinnostaa muut elämän alueet. Minulle sex on todella virkistävää;)

Mies oli n. kymmenen vuotta sitten todella upea rakastaja mutta ei enää viimeiseen viiteen vuoteen.
Näin se vain on, jokainen on oman onnensa seppä.

Äänestä
  • No joo...minun ymmärrykseni mukaan tämän pillerin ja yläpään välinen yhteys ratkaisee. Erityisesti tunnealueen aktivointi on tärkeä.

    Äänestä

Ensimmäinen Cialis 20mg kokeiltu. Ei sivuvaikutuksia, mutta ei oikein muutakaan vaikutusta. Hieman ehkä korvalehdet punoittivat. Onko muilla käynyt näin? Pelittääkö jatkossa paremmin vai onkohan syytä kokeilla muita valmisteita. Saattaapi olla, että jännityksellä osuutensa asiassa.    

Äänestä
  • Ei myöskään suurempia vasteita. Ajattelin että jos kokeilis ottaa pienempää annosta...mua ainakin witutti se kuumotus naamassa...eikä mitään sen suurempia tapahtunut. Varmaan korvien välissä tai akanvaihto

    Äänestä

  • Mies 53 v puhuu täyttä asiaa. Minulla juuri samat kokemukset ja puolikkaalla. Myös V-tuotetta kokeiltu. Sen teho (myös puolikkaana) jämäkkä mutta kesto ei vuorokausikaupalla kuten Cialiksen. Himo ja halu täytyy kuitenkin AINA olla samoin kunnioitus partneriin (tai irtopillussa vaan kova panohalu). Eli AIVOT ovat lääkkeistä huolimatta edelleen tärkein sukupuolielin.

    Äänestä

Kyllä oli itselläänkin todellinen pettymys :(((....kyllä viagra on ainut oikea, jaksaa jauhaa monta tuntia :)))

Äänestä
  • Aivan saman sukuisia mömmäjä ne on.

    Äänestä

Kokeile Levitraa! Minulla toimii hyvin, tosin hieman kasvoja kuumottaa ja nenässä tukkoisuutta, mutta pelittää.

Äänestä

Mieheni päätyi myös Cialiksen käyttöön (vaikka hinta oli kyllä melkoista kiskontaa 60€/neljä tablettia). Kerran ollaan kokeiltu ja tulos oli aika kohtuullinen. Kovuus oli vähän eri luokkaa kuin ilman, mutta mitään ihmeellistä ei kuitenkaan tapahtunut. Päätimme, että jos toinen kokeilukerta on samanlainen, mies hankkii jotain toista lääkettä.

Äänestä

Cialis (tadalafil) ei toimi..😶 Olen pari kolme vuotta käyttänyt sildenafil -tuotteita ongelmitta. Vähintään 95% on erektio ollut kiitettävä ja monesti vieläpä ihan 50mg annoksella. Tadalafil alkoi kiinnostamaan raportoidun ja kuullun pidemmän vaikutuksen myötä. Pyysin lääkäriltä niitä ja sain reseptin 10mg vahvuisille. Olen nyt pari pakettia testannut. Kertaakaan ei ole ollut mitäön tuntemuksia missään. Otin 20mg annostuksella tyhjään vatsaan pari ertaa, eikä kerta kaikkiaan mitään vaikutusta, ei edes punotusta, tukkousuutta tai kevyttä päänsärkyä. Onko kenellekään muulle näin käynyt? Pitää siirtyä tkaisin tuttuun sildenafiiliin asap.

Äänestä

Minulla jäykistyi niska eikä muuta.
Olisiko liian vähän veden kanssa otettu ja tabletti jäi kitalakeen kiinni

Äänestä

Vaatii kiihotuksen. Ei laholahna kihota?

Äänestä

Itselläni oli vähän samanlainen tilanne, että odotin pillereiltä “ihmeitä” ja koin aluksi pettymyksen. Mutta kokemuksesta voin sanoa, että tuossa helposti unohtuu yksi tärkeä asia: lääkkeet kuten Cialis tai Viagra eivät ole mikään nappia painamalla toimiva moottori, vaan ne tukevat kehon omaa toimintaa silloin, kun on oikeat olosuhteet. Jos odottaa, että vaikutus näkyy ilman kiihottumista tai ilman sopivaa fiilistä, niin usein jää olo juuri sellaiseksi kuin kuvasit.

Silloin aikanaan myös tuli katsottua netistä halpoja vaihtoehtoja ilman reseptiä, mutta aika pian tajusin, että se on todella riskialtista. Niissä pillereissä voi olla ihan mitä tahansa, väärää annosta tai jopa eri vaikuttavia aineita, ja pahimmillaan seurauksena on oikea terveysriski. Tästä löytyy hyvä ja selkeä kooste https://medilux.fi/tadalafil-reseptilla-vai-ilman-tadalafil/ Nykyään otan homman rauhallisemmin: haen aina reseptin lääkäriltä ja tilaan lääkkeet suomalaisesta apteekista. Silloin ei ole mitään epävarmuutta siitä, mitä tabletti sisältää, ja vaikutus on juuri sellainen kuin pitääkin – luotettava ja turvallinen. Mun neuvo omasta kokemuksesta on, että ainoa järkevä tapa on reseptillä ja apteekista. Kaikki muu on liian iso riski terveyden kustannuksella.

Äänestä

Kun ottaa Tadalafil 10mg plillerin
Laukeaa yhdynnässä
Pysyykö vieläkin kovana vai pehmeneekö?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Syrjähyppyilijä kirjoitti:

Päätin kokeilla tätä reseptillä saatavaa ihmepilleriä eli klo 17:00 aikaan heitin sen suuhuni ja nielaisin nesteen kera. Noin puolentunnin päästä tosiaan alkoi posket kihelmöimään ja hehkumaan. Sitten klo 19:00 aikaan olikin jo melko kuumeinen olotila ja tuntui että pää oli melko kuumana. Sitten siinä klo 20:00 aikaan pääsin hiplaileen syrjähyppynaistani ja mitään sen suurempia vaikutuksia tässä kohdin en todellakaan huomannut eli mielestäni olin täysin omillani ilman pillerin vaikutuksia kankeeni. Tunsin edelleen vain kuumotuksen naamassa ja tukkoisen nenän. Noin kello 03:00 aikaan pienen lepohetken jälkeen kun aloitin seuraavan höyläyskierroksen niin silloin sain tunteen...että jotakin vaikutusta oli...koska kanki näytti pysyvän varsin hyvin kovana. Mutta yleisesti ajatellen pilleri oli aavistuksen verran pettymys...eli mikään ihme pilleri se ei ole hintaansa nähden ja vaatii käyttäjältään mielikuvitusta jotta se tosiaan toimisi ja naisessakin täytyy olla jotain. Eli sellainen rehellinen käyttäjäkokemus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu