Minkälainen/ mikä malli sopii pulkaksi 1,3 vuotiaalle.
Malleja olen katellu, on pitkijä ja kapeita. Ja lyhyitä ja leveitä.
Istuinosat on aika kapeita, hyvä jos joku talja väliin/alle mahtuu?
nim. kummi ekaa kertaa asialla
mikä pulkka?
kalle
2
697
Vastaukset
- FrauQ
Varmaan sellaista vauvapulkkaa haet, jossa pieni pysyy hyvin..? Näistä Hamaxin BabyBob on ihan ehdoton, siinä on valmiina vähän lämmikettäkin pepun alle. Esim. CityMarketista saa, hinta 19,90.
Kokemusta on myös Stigan vauvapulkasta, mutta se ei ole hyvä; ei luista ja kerää lunta. - enää
Osta ihan tavallinen pulkka, vauvamalli alkaa tuon ikäiselle olla jo ahdas, varsinkin kun pepun alle pitää vielä mahtua talja. Osta ihan tavallinen pulkka jossa selkänoja niin menee sit tosi pitkään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233133Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3763Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68750Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3700Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35607Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 41540
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20539Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3529- 40521