Suomi-ulkkisparit

Minä...

Onko täällä ihmisiä, joilla puoliso on toisesta maasta?

Miten olette ajatelleet viettää häänne/olette viettäneet häänne? Suomessa vai ulkomailla? Ja onko kaikki kutsutut mahdollisesti tulossa/tulivatko?

Vai voisitteko viettää/vietittekö häitä molemmissa maassa erikseen, niin että häissä on/oli vain toisen sukulaiset?

1

557

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täältä

      Me ollaan ajateltu viettää häitä molemmissa maissa. Ensin täällä suomessa, toivottavsti myös puolison lähimmät sukulaiset pääsevät paikalle. Sitten joskus myöhemmin ajattelimme pitää pienet pippalot myös puolison kotimassa, sieltä kun on vähän vaikeampi tulla tänne suomeen.

      Häihin on vielä sen verran aikaa, että on vaikea sanoa tulevatko kaikki kutsutut paikalle, todennäköisesti ihan jokainen ei pääse :(. Meidän puolesta molemmissa maissa pidettäviin juhliin saisi tulla kaikki sukulaiset ja ystävät, niin sulhon kuin morsionkin, se ei vain käytännössä ole mahdollista. Siksi ajattelimmekin pitää pienet pippalot sitten joskus myöhemmin myös puolison kotimaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      112
      721
    2. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      51
      595
    3. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      577
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      73
      522
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      41
      495
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      493
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      434
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      418
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      404
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      381
    Aihe