Suomi-ulkkisparit

Minä...

Onko täällä ihmisiä, joilla puoliso on toisesta maasta?

Miten olette ajatelleet viettää häänne/olette viettäneet häänne? Suomessa vai ulkomailla? Ja onko kaikki kutsutut mahdollisesti tulossa/tulivatko?

Vai voisitteko viettää/vietittekö häitä molemmissa maassa erikseen, niin että häissä on/oli vain toisen sukulaiset?

1

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täältä

      Me ollaan ajateltu viettää häitä molemmissa maissa. Ensin täällä suomessa, toivottavsti myös puolison lähimmät sukulaiset pääsevät paikalle. Sitten joskus myöhemmin ajattelimme pitää pienet pippalot myös puolison kotimassa, sieltä kun on vähän vaikeampi tulla tänne suomeen.

      Häihin on vielä sen verran aikaa, että on vaikea sanoa tulevatko kaikki kutsutut paikalle, todennäköisesti ihan jokainen ei pääse :(. Meidän puolesta molemmissa maissa pidettäviin juhliin saisi tulla kaikki sukulaiset ja ystävät, niin sulhon kuin morsionkin, se ei vain käytännössä ole mahdollista. Siksi ajattelimmekin pitää pienet pippalot sitten joskus myöhemmin myös puolison kotimaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      178
      5042
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1681
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      123
      1484
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1373
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1090
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      952
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe