Suomi-ulkkisparit

Minä...

Onko täällä ihmisiä, joilla puoliso on toisesta maasta?

Miten olette ajatelleet viettää häänne/olette viettäneet häänne? Suomessa vai ulkomailla? Ja onko kaikki kutsutut mahdollisesti tulossa/tulivatko?

Vai voisitteko viettää/vietittekö häitä molemmissa maassa erikseen, niin että häissä on/oli vain toisen sukulaiset?

1

557

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täältä

      Me ollaan ajateltu viettää häitä molemmissa maissa. Ensin täällä suomessa, toivottavsti myös puolison lähimmät sukulaiset pääsevät paikalle. Sitten joskus myöhemmin ajattelimme pitää pienet pippalot myös puolison kotimassa, sieltä kun on vähän vaikeampi tulla tänne suomeen.

      Häihin on vielä sen verran aikaa, että on vaikea sanoa tulevatko kaikki kutsutut paikalle, todennäköisesti ihan jokainen ei pääse :(. Meidän puolesta molemmissa maissa pidettäviin juhliin saisi tulla kaikki sukulaiset ja ystävät, niin sulhon kuin morsionkin, se ei vain käytännössä ole mahdollista. Siksi ajattelimmekin pitää pienet pippalot sitten joskus myöhemmin myös puolison kotimaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      84
      1110
    2. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      73
      932
    3. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      81
      597
    4. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      37
      587
    5. Vähän hirvittää

      Että pystynkö täyttämään odotuksesi… jos oikeasti tutustutaan.
      Ikävä
      35
      561
    6. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      542
    7. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      140
      542
    8. No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä

      Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.
      Ikävä
      29
      534
    9. Me (n & m)

      Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T
      Ikävä
      14
      529
    10. Ei hätää rakas

      Kaikki on hyvin ja linja pitää. Kohtaamiseen🤍
      Ikävä
      67
      516
    Aihe