Suomi-ulkkisparit

Minä...

Onko täällä ihmisiä, joilla puoliso on toisesta maasta?

Miten olette ajatelleet viettää häänne/olette viettäneet häänne? Suomessa vai ulkomailla? Ja onko kaikki kutsutut mahdollisesti tulossa/tulivatko?

Vai voisitteko viettää/vietittekö häitä molemmissa maassa erikseen, niin että häissä on/oli vain toisen sukulaiset?

1

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täältä

      Me ollaan ajateltu viettää häitä molemmissa maissa. Ensin täällä suomessa, toivottavsti myös puolison lähimmät sukulaiset pääsevät paikalle. Sitten joskus myöhemmin ajattelimme pitää pienet pippalot myös puolison kotimassa, sieltä kun on vähän vaikeampi tulla tänne suomeen.

      Häihin on vielä sen verran aikaa, että on vaikea sanoa tulevatko kaikki kutsutut paikalle, todennäköisesti ihan jokainen ei pääse :(. Meidän puolesta molemmissa maissa pidettäviin juhliin saisi tulla kaikki sukulaiset ja ystävät, niin sulhon kuin morsionkin, se ei vain käytännössä ole mahdollista. Siksi ajattelimmekin pitää pienet pippalot sitten joskus myöhemmin myös puolison kotimaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      94
      3747
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      44
      3091
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2987
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2785
    5. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2714
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2412
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2167
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      60
      2058
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1876
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1828
    Aihe