Tenttaamista vieläkin, mutta olisiko kukaan käynyt Kuubassa kesäkuussa? Millainen sää suunnilleen on silloin? Onko paljon sateita?
Kiitos jo etukäteen ;)
Vielä kerran säästä :)
4
1519
Vastaukset
- Kuuban sää
Tämä mulle kerrottiin messujen Kuuba-osastolla: sadekausi on noin kesäkuun puolivälistä kesäkuun loppuun, jolloin käytännössä kaksi viikkoa sataa lähes koko ajan.
- PKK
Menin Kuubaan juhannuksena 2005 kolmeksi viikoksi. Satoi jonkin verran muttei normaalisti haitannut kovin pahasti. Poikkeuksena jo heinäkuinen hurrikaani Dennis, joka ei ollut meidän polulla hengenvaarallinen, mutta turmeli nelisen matkapäivää, koska sähkön ja vedenkin saanti takkuili - lisäksi kaupat yms. olivat kiinni. Reissu kattoi mm. Havannan, Cienfuegosin ja Santiagon.
- kesäkuussa
Itse olen ollut kesäkuun alkupuolella pari viikkoa Varaderossa eikä siellä kyllä mitään sadekautta ollut. Iltapäivällä tuli usein lyhyehkö ukkoskuuro ja siinä se sitten oli. Erittäin lämmin tuohon aikaan mutta rannalla käy ihana tuuli ainakin puolesta päivästä lähtien.
- Robaina
Oltiin pari vuotta sitten kesäkuussa 2 viikoa, Havanna, Varabero,Pinal De Rio.
Satoi parina yönä , ukkosmyrsky, muuten sää miellyttävä, yöllinen sade raikasti ilmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354593- 553165
- 302863
- 602787
- 62370
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542165- 151589
- 171564
- 161504
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81498