Päiväseltään

käymään

Moro! Menemme syyskuussa Espanjaan, ja vois käydä Afrikan puolella. Lähteekö Malagasta risteilyaluksia johon sais yhdistettyä yöpymisen esim. Tangerissa tai Marokossa? Onko helpointa marssia matkatoimistoon Espanjan puolella ja tilata sieltä?

1

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Trippimies

      Ainakin Algeciraksesta, siitä Gibraltarin kupeelta satamasta saa ostettua päivän tai kahden pikavisiittejä pohjoiseen Marokkoon. Bussilla ja pika-aluksella mennään Gibraltarin salmesta yli. Lähdöt on aika aikasin aamulla, muistaakseni jotain 07 - 08 -paikkeilla. Voi toki olla, että niitä myydään myös jossain Malagassa, en tiedä.

      Tyypillisiä opastettuja turistimatkoja tosin, jossa ollaan oppaiden tiukassa suojeluksessa ja käydään vain kohteissa jotka on ennakolta sovittu, kuten vanhoissa kauppabasaareissa, mattokaupassa (tietenkin) jne. Mutta onhan se toki aika helppoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3503
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2104
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1799
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1567
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      11
      1457
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1195
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      23
      1137
    Aihe