Onko kellään hajonnut jarrupalat jo 40000 km:n jälkeen p12 :sessa?
Etupää vinkuu ja todennäköisesti palat sökö, vaikka vuosihuolto tehtiin kuukausi sitten tanpereen liikkeessä.
Etupää vinkuu ja todennäköisesti palat sökö, vaikka vuosihuolto tehtiin kuukausi sitten tanpereen liikkeessä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On espanjalaista huippulaatua .Hyvä jos kestää tuonkin verran.
Eikös ne huollossa katso niitä palojen paksuuksia kun kitkapintaa on jäljellä 3 milliä niin uudet paremmat palat alle.On se vaikeaa siellä huollossa.Sehän on turvallisuus riski, anna palautetta toivon minä sinne huoltopäälikölle.
Satulat auki (mulla ainaki 30 ja60) huollossa,paloja näytti olevan vielä jäljellä.Voi vinkua muustakin syystä,palat lasittuneet? Muuten kannattaa kuunnella kolinoita ja katella öljyvuotoja jos takuu loppumassa,katsatuksessa vikoja ollu alapalloissa,"koiranluissa" ja raidetangon päissä. Hammastangon mahdolliset öljyvuodot kannattaa katsoa.Ei siihen kannata luottaa minkään auton kodalla(ainakaan takuuaikana)että jotaki vikaa korjattaisi vapaaehtoisesti.
jarrupalat loppu
Raudoille kulunut jarrupala ei sitten kitise eikä vingu! Kahinan ja jurakan kyllä ikkuna auki erottaa ja sen kuulee kyllä sivullisetkin. Tuskin muutenkaan noilla ajoilla, ellet pidä kenkää pedaalilla. Puolet lisää.
Vika paikallistettu.
Olivatten vääntyneet noi pienet pellinpalaset, jotka toimii liukuina paloille, ja ottivat levyjen reunoihin kiinni, josta välillä ihan helevetinmoinen vinkuna.Vähä meisseliä pellinreunoille, ja homma kunnossa.Paloissa pintaa 40 tkm:n jälkeen n7 mm.