DRAG STAR 650

Millainen 650cc yamaha on ajella yks päällä,millaista matkanopeutta voi ajella kun testissä näemmä ilmeni tärinää,hieman mietityttää
kun 800cc suzuki ollu joskus et olisko liian tehoton tai
pitäisikö vaan etsiä vanhempi 1100cc joka menis budjettiin,mitään kummempia ongelma kohtia jammussa ei liene?
52595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

650 on leppoisaan ajeluun. Matkavauhtia mun mielestä parraimillaan 75-95 väliin riippuen tiestä.
Moottoritiet myrkkyä. Ei sillä, etteikö mukana pysyisi, mutta nautinto ajamisesta menee kun pitää kaahata toista sataa. Yksinajeluun ok, menee kaksinkin, mutta lievällä varauksella.

Äänestä

vaikka kakkos pyöräksi tai lähikauppa reissulle mutta kun ei. paljon täytyisi rakennella ennen kuin sopisi pidemmälle kuin 170-senttiselle. sama fiillis kun istuisi 535 viragon selkään. no oli sentään lysti ja vähän naurattikin. Honda monkey fiilinki.

Äänestä
  • Viestistäsi näki kyllä heti että et ole ajanut metriäkään ko pyörällä! Ko pyörän mitoituksissa on kyllä todella suuri ero 535 viragoon.
    Joten pysyttele sinä vain sen monkeyn selässä!

    Äänestä

Asiallinen laite, kömpelö ja hidas customi, mutta leppoisa ja vakaa kyyti. Painaa 250 kg. Ajoasento hieman lukittu kuppimaisen penkin takia. Sallittuja nopeuksia pääsee komeasti. Vie 5 ltr/100 km.

Varma kuin katepillari. Jos on kunnossa, ei väristä sen pahemmin kuin muutkaan V-moottorit. Parempi toki yksin kuin kaksin.

1100 2:lle!

Äänestä

Pyörää tehty n. 10 vuotta lähes muuttumattomana, joka on pitkä aika japanilaisessa suunnittelussa. Se, ja kokemukset tältä ajalta, kertoo vain positiivistä käyttövarmuudesta.
Oma peli ei ole tarvinnut kuin ajoa. Huollot teen itse ja ajallaan.
Eikä muuten täristä. Täytyy olla kaasareiden synkkaus pielessä tms., jos täristää. Mutta niin se on muissakin.
Kyllä monilla reissuilla on ollut eukko ja leirikamppeet kyydissä ja hyvin on vääntöä riittänyt näissä Suomen nopeuksissa. Kun nyt puhutaan (kuten yleensä aina) siitä vain, että onko 1 vai 2 henkilöä pyörän päällä, niin kannattaisi varmaan muistaa sekin, että ihmiset ovat aika lailla eripainoisia. Eipä niistä kiloista juuri ole puhuttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia., kirjoitti:

Millainen 650cc yamaha on ajella yks päällä,millaista matkanopeutta voi ajella kun testissä näemmä ilmeni tärinää,hieman mietityttää
kun 800cc suzuki ollu joskus et olisko liian tehoton tai
pitäisikö vaan etsiä vanhempi 1100cc joka menis budjettiin,mitään kummempia ongelma kohtia jammussa ei liene?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu