Miksi Levillä on vain 12/44 rinteestä auki? Kait siellä nyt lunta on sen verran että saa vähän enempi rinteitä auki..? Vai onko tää joku tapa että nuin vähä.? Ens wiikendinä 4 päiväksi sinne, joka päivä olis tarkotus rinteessä käydä ja voi alkaa nuo 12 rinnettä tuntua jo vähä tylsiltä..
Levistä..
3
545
Vastaukset
- enpä tiie
Tuntuu että siellä sais niitä rinteitä mutta ei ole niin paljon laskijoita että se olisi kannattavaa...
Voipi ne 12 alkaa kyllästyttää kun tietää että siellä on se 44 mäkeä... - diefenbaker
Miksikö noin vähän rinteitä auki? No ihan siksi, että laskettelijoiden määrä on vielä vähäinen, ja tuskin kattaa edes tällä hetkellä kustanuksia. Jos ne loput rinteet aukaistaisiin, tarkoittaisi se myös kymmenien uusien hissipoikien palkkojen maksamista ja lisää hommia tamppareille.
PS. Tilanne Ylläksellä on parempi. Tosin ensi viikonloppuna aukenevat molemmissa paikoissa kaikki rinteet. - Levillä
yleensä avataan loput rinteet, kannattaa ajoittaa reissu siihen.
Alkukaudesta auki vain lumetetut/valaistut mäet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544796
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1734302- 1313935
- 673912
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493701Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793518- 993074
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p162496