Levistä..

jepjepjep

Miksi Levillä on vain 12/44 rinteestä auki? Kait siellä nyt lunta on sen verran että saa vähän enempi rinteitä auki..? Vai onko tää joku tapa että nuin vähä.? Ens wiikendinä 4 päiväksi sinne, joka päivä olis tarkotus rinteessä käydä ja voi alkaa nuo 12 rinnettä tuntua jo vähä tylsiltä..    

3

552

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enpä tiie

      Tuntuu että siellä sais niitä rinteitä mutta ei ole niin paljon laskijoita että se olisi kannattavaa...
      Voipi ne 12 alkaa kyllästyttää kun tietää että siellä on se 44 mäkeä...

    • diefenbaker

      Miksikö noin vähän rinteitä auki? No ihan siksi, että laskettelijoiden määrä on vielä vähäinen, ja tuskin kattaa edes tällä hetkellä kustanuksia. Jos ne loput rinteet aukaistaisiin, tarkoittaisi se myös kymmenien uusien hissipoikien palkkojen maksamista ja lisää hommia tamppareille.

      PS. Tilanne Ylläksellä on parempi. Tosin ensi viikonloppuna aukenevat molemmissa paikoissa kaikki rinteet.

    • Levillä

      yleensä avataan loput rinteet, kannattaa ajoittaa reissu siihen.

      Alkukaudesta auki vain lumetetut/valaistut mäet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      20
      10457
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      37
      7562
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      113
      4941
    4. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      26
      3411
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      102
      3388
    6. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      55
      3313
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      60
      3261
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3057
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      14
      2295
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      10
      2212
    Aihe