Onkohan muuten mahdollista

murtautua tietokoneeseeni, joka on pois päältä mutta ADSL modeemi on aina päällä ja kiinni koneessa (paitsi jos olen matkoilla tms).

Itselläni on myös WLAN aina päällä, mutta olen suojannut sen WPA2:lla.
4232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun muistat lukita ulko-oven niin ei sinne kukaan mene.

Äänestä
  • ja ne on aina päällä BODA sekä ABLOY.

    Äänestä

heti kun kännykätkin toimivat vaikka on akku loppu.

Äänestä

Eikö jotkin BIOS:t salli koneen käynnistyksen verkon kautta. Tälläistä muistelisin.

Ota töpseli pois seinästä niin ei varmasti käynnisty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmm... kirjoitti:

murtautua tietokoneeseeni, joka on pois päältä mutta ADSL modeemi on aina päällä ja kiinni koneessa (paitsi jos olen matkoilla tms).

Itselläni on myös WLAN aina päällä, mutta olen suojannut sen WPA2:lla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu