dvd->dvd

millä ohjelmalla tai miten saisi dvd polttamaan dvd:ksi..ja miten siinä saa tekstityksen mukaan? ONKO OHJELMIA?
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta ne

Äänestä
  • Niin, mikä esimerkiksi? Ja polttaako kaikista DVD:stä kopion (mikäli tila riittää), siis myös copyright-filmeistä.

    Tekstit tulee väkisinkin mukaan, kunhan tekee yks-yhteen kopion alkuperäisestä. Fiksuimmat ohjelmat osaavat muistaakseni jakaa filmin kahdelle DVD:lle mikäli se ei mahdu yhdelle. Mutta en tiedän yhtään ohjelmaa joka kopioisi nuo copyright-filmit, eli vain äärimmäisen harva DVD-filmi on kopioitavissa. Ongelmahan ei ole tekninen, vaan silkkaa kiusantekoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

millä ohjelmalla tai miten saisi dvd polttamaan dvd:ksi..ja miten siinä saa tekstityksen mukaan? ONKO OHJELMIA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu