Heippa!
Matka alkaa lähenemään ja nyt mietityttää vaatteiden osto :) Elikkäs miten tuolla Malesiassa/yleensäkin Aasiassa menee nuo koot? Että tietäis vähän mitä kannattaa yrittää päällensä tunkea, kun sovittaa vaatteita. Yleensä käytän M ja 40 kokoisia vaatteita. Mikä olisi vastaava koko Malesiassa? Vai löytyykö etes vaatteita noita kokoja, kun aasialaiset ovat aika pienikokoisia.
Vaatteiden koot
3
821
Vastaukset
- pinkilili
Heips! Siitä on jo aikaa kun shoppailin Malesiassa, mutta muistan, että kun olin suomalaista kokoa M, niin Malesiassa se vastasi kokoa XL - eli sen isompaa ei löytynyt!! Eikä tuotakaan kokoa joka paikasta..
Kävin yhdessä halpakaupassa ja myyjä repi paidat kädestäni, kun hänen mielestään en olisi niihin mahtunut. Taisi olla oikeassa! Eli kokeilematta jäi..- Tina
.. että KL:ssä ei löydy suoml. XL tai XXL kokoja?
Minulle varsin vakuuteltiin että kyllä Malesiasta löytyy isojakin kokoja päinvastoin kuin esim. Thaimaasta. Tyhjällä laukulla matkaan lähdössä. - Santtu
Tina kirjoitti:
.. että KL:ssä ei löydy suoml. XL tai XXL kokoja?
Minulle varsin vakuuteltiin että kyllä Malesiasta löytyy isojakin kokoja päinvastoin kuin esim. Thaimaasta. Tyhjällä laukulla matkaan lähdössä.Tavallisissa kaupoissa koot loppuivat XL:n joka vastaa meidän kokoa M/L. Sitä isompia en nähnyt, mutta en sitten tiedä onko siellä jotain erikoisliikkeitä joista löytyisi isompiaki vaatteita. Me kierreltiin lähinnä nuortenvaateliikkeitä, joten aikuisemman maun vaatteista en osaa sanoa, että löytyykö niitä isompina.
Langkawilla rantavaatteita ainakin löytyi isossakin koossa, mutta KL:ssä en näihin törmännyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696