Huomasin vessassa käydessäni että paperiin jäi täysin kirkasta, hyytelömäistä ja venyvää ainetta. Mitä ihmettä se on, mitään muuta outoa kun ei ole? Onko kenelläkään ollut koskaan vastaavaa?
Seksiä olen harrastanut viimeksi yli vuorokausi sitten, sen jälkeen kuitenkin käynyt pariinkiin otteeseen pesulla...
Seksiä olen harrastanut viimeksi yli vuorokausi sitten, sen jälkeen kuitenkin käynyt pariinkiin otteeseen pesulla...
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olisiko ovulaation aikaan liityvää valkovuotoa? Kohdunkaula erittää silloin kirkasta, sitkeää ja venyvää limaa jossa siittiöt pääsevät hyvin liikkumaan.
ja hiivahan se oli.
minulla oli samanlaista ja hiivahan sen piti olla... toisin kävi. Kondyloomaahan se oli
Oliko se vuoto tosiaan kondylooman oire? Vai sattuiko vaan olemaan sekä ovulaatiovuotoa että kondylooma? En ole koskaan kuullut, että kondylooman oireena olisi ovulaatioliman kaltainen vuoto.
Minulla on myös ja ihmettelen paljon. Onko kotihoitokeinoja? Pelkään kysellä keltään saati sitten mennä lääkäriin.
Eiköhän se oo ihan ovulaatio... Onko noin kierron puolivälin paikkeilla yleensä?
Venyvä kirkas hyytelömäinen erite on mitä todennäköisemmin nk. ovulaatiolimaa. Sitä on vain tässä kierrossa erittynyt sen veraan paljon, että huomasit asian.
ovulaatiolimaa. mutta tulee siis vain, jos et käytä hormonaalista ehkäisyä, of course.