Kunnon vitsejä

MaJunior

Toimittaja lähetettiin haastattelemaan 100 vuotta täyttänyttä miestä tarkoituksena saada lehteen mielenkiintoisia tarinoita pitkän iän varrelta.
Toimittaja kysyi: Herralla on varmaan monia hauskoja muistoja pitkän iän varrelta, haluaisitteko te kertoa niistä jonkun?
100-vuotias vastasi: Kerran meiä kyläs yks piikalikka eksy mettää ja me sitä lähettinh joukolla ettimähän ja me löyretti se ja pantiin sitä porukalla persseseen.
Toimittaja sanoi kauhistuneena: Eihän tuo olla millään tavalla hauska juttu, eikä herralla ole mitään muuta hauskaa juttua?
100-vuotias aloitti uuden jutun: Kerran meiä kyläs yks sika eksy mettää ja me sitä lähettinh joukolla ettimähän ja me löyretti se ja pantiin sitä porukalla persseseen.
Toimittaja oli ihmeissään 100-vuotiaan näkemykestä hauskasta jutusta ja kysyikin vaihteeksi: Onkos herralla yhtään surullisia tarinoita elämän varrelta.
100-vuotias vastasi: Nyyh...kerran, kun olin pieni poika...niisk...minä oikaisin metsän poikki kouluun ja eksyin matkalle..byhyhyy..

6

7149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaJunior

      Minkä takia lappalaisämmillä ei oo pikkuhousuja, kun ne on marjamettässä?

      -No, ettei kaikki hirvikärpäset pörrää suun ympärillä, ähä ähä, jou män, shikaakkoo

      • MaJunior

        Eläinlääkärillä oli kolme koiraa, jotka juttelivat keskenään. Collie aloitti keskustelun: Minä leikin pihalla kersojen kanssa ja purin yhtä perseeseen ja nyt isäntä on lähettänyt minut piikille...yhy yhy yyh. Siihen buldoggi vastasi: Minä paskansin isännän suuhun, kun se oli nukkumassa ja arvatkaa mitä, minut lähetettiin piikille ui..ui..jui..jui.uu. Siihen tanskandoggi vastasi: Minä näin emäntäni polvillaan sängyllään ynisemässä ja sormeilemassa koloaan ja hyppäsin selkään ja annoin nartulle kyytiä. Ja piikkiä saat emäntäsi tapaan, muut koirat arvelivat. Mihin tanskandoggi sanoi: Vitut, mut tuotiin tänne kynsien leikkuuta varten, ou jeah, perä odottaa, hajotkaa piikkeihinne.


      • blondien metsästäjä

        "ähä ähä, jou män, shikaakkoo"...ei voi olla säkin muistat ton vielä mahtava juttu 1 parhaimista mainoksista jota mä oon nähnyt..ja sit sekin on hyvä kun ne on rajalla

        suomi poika tlue tänne niin saat leipää

        suomi poika vastaa tule sinä tänne niin saat voita sen leiväs päälle..kiva


      • mikä juttu
        blondien metsästäjä kirjoitti:

        "ähä ähä, jou män, shikaakkoo"...ei voi olla säkin muistat ton vielä mahtava juttu 1 parhaimista mainoksista jota mä oon nähnyt..ja sit sekin on hyvä kun ne on rajalla

        suomi poika tlue tänne niin saat leipää

        suomi poika vastaa tule sinä tänne niin saat voita sen leiväs päälle..kiva

        shikakkoo on .


      • Ras Johnson
        mikä juttu kirjoitti:

        shikakkoo on .

        http://youtube.com/watch?v=Ueeb3qT5jPo


      • vitsiksi

        ...mutta Lapissa ei ole hirvikärpäsiä. Vielä. Ovat leviämässä vasta hyvän matkaa Oulun eteläpuolella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      118
      1568
    2. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      35
      1247
    3. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1237
    4. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      50
      1056
    5. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      61
      772
    6. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      196
      721
    7. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      29
      694
    8. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      57
      678
    9. Sosiaalinen lainalaisuus.

      Tulipa mieleen tässä useammasta aloituksesta ja kirjoituksesta, että minusta ihmisilläkin (laumaeläimilläkin) on luonnol
      Sinkut
      137
      670
    10. Hei, huomenta

      Joskus tarvitaan kipua, että löytää itsestään voimaa ja vahvuutta! Aurinkoista päivää ja muutenkin mukavaa lauantaita ❤️
      Ikävä
      65
      610
    Aihe