Millainen paikka Laine kylpylä Haapsalussa?Onko rauhallista, siistiä, kiireetöntä ettei kieli vyön alla tarvitse juosta paikasta toiseen.
laine
matkalle mieleni taastekevi
2314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ole kiire minnekään, kun ei siellä mitään olekaan.
Todella hyvä paikka vain olla ja lepäillä.
Olimme Laineessa joulukuussa. Itse kylpylä oli varsin siistinoloinen, mutta se haju, joka sieltä hoito-osastolta nousi yläkerroksiin asti oli aivan kamala. Ilmeisesti se oli sitä mudan hajua. Silloin ensimmäisinä päivinä hoito-osaston ovet olivat auki porraskäytävään, myöhemmin kiinni ja silloin tuntuikin, että haju olisi hälvennyt tai sitten siihen vaan yksinkertaisesti tottui.
Jos aiot ottaa ylimääräisiä hoitoja, niin tilaa ne ihmeessä sp:n kautta jo ennakkoon, säästyt jonotukselta. Hoitojen määrästä tietysti riippuu kuinka kiirettä pitää.
Haapsalu on mukava paikka rauhallisille kävelyille, paikalliset liikkeet on nopeasti katsastettu. Kylpylässä oli useana iltana jonkinlaista pientä ohjelmaa, esityksiä ja tanssia.