paljon käydään keskustelua puolesta ja vastaan Meksikon turvallisuudesta liikkua siellä ,Onko kenellä omakohtaista kokemusta joutua vaaratilanteeseen esim. ryöstöyrityksen kohteeksi? Vai onko peloittelu kateellisten kirjoittelua ja huhupuheisiin uskomista.Kiinnostaisi kokemukset juuri Cancunin ja Carmenin ympäristössä.
kateuttako vain...
2
1099
Vastaukset
- chiapas ,mexico city ja lima
Jep, olin muutama vuosi sitten Meksikon kiertomatkalla ja siellä oppaamme kielsi kaikkia naisia kulkemasta yksin kaduilla pimeän jälkeen ryöstöjen vuoksi. Meksiko Cityssä oppaamme ryöstettiin veitsellä uhaten kun oli tulossa hotellille illalla. Limassa automme ikkuna lyötiin hajalle liikennevaloissa viereisestä moposta ja takapenkillä ollut reppu kameroineen varastettiin. Cancunin seudun turvallisuudesta ei ole negatiivisia kokemuksia, onneksi vielä.
- Mandy-75
Ainakin Carmenin keskustassa oli todella turvallisen tuntuista aamuyön tunteina. Poliiseja oli liikkeellä ja muutamia turisteja. Mitään pelottavaa en kokenut, mutta olen aika rohkea näissä asioissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1393830Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville613455Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122814Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152394- 1722053
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311476Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka361405- 541222
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161013Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110993