kolme iloista veikkoa

Kolmikko oli tulossa juhlimasta ja eksyivät vahingossa junaradalle.
- Onpa pitkät portaat!
- Ja kaiteet turhan matalalla!
- Mutta onneksi on hissi tulossa!
42640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Just niinku mun elämästä paitsi etten käytä ikinä hissiä.

Äänestä

iha sairaan hyvä vitsi vaikka oon lukenukki monta kertaa

Äänestä

oli pakko tulla lukee ja viälki nauratti

Äänestä

lolll

Äänestä

Kommentoi aloitusta


E-mil kirjoitti:

Kolmikko oli tulossa juhlimasta ja eksyivät vahingossa junaradalle.
- Onpa pitkät portaat!
- Ja kaiteet turhan matalalla!
- Mutta onneksi on hissi tulossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu