Hei!
Olen kirjoittanut englannin kielen aineen otsikosta "i´m a summer person". Jos kirjoittaisin tähän sen suomeksi,haluaisiko joku kääntää sen englanniksi niin voisin tarkistaa sen?
Aine englanniksi! kiire
4
742
Vastaukset
- että......
kukaan haluaa sinun läksyjäsi tehdä....
- Auttaa
Eli voin kyllä auttaa sinua, mutta kirjoita sinä ensin aineesi englanniksi tänne. Näin on kaikista helpointa. Voin sitten sen tarkistaa. Samalla näemme että olet todella tehnyt aineen etkä vain halua meidän tekevän sitä. Kiitos ja kumarrus.
- iausirwae
Minäkin voin kyllä ainetta vilkaista, mutta laita se tänne. Tai sitten pyydät vaikka edelliseltä sähköpostiosoitetta johon voisit sen lähettää.
Niin tosiaan jos laitat sen tänne niin se tulee google hakuun ja on haettavissa netistä. Mutta täytyypä olla todella kyylä opettaja jos jokaisen aineen googlessa käyttää :D - on virhe
iausirwae kirjoitti:
Minäkin voin kyllä ainetta vilkaista, mutta laita se tänne. Tai sitten pyydät vaikka edelliseltä sähköpostiosoitetta johon voisit sen lähettää.
Niin tosiaan jos laitat sen tänne niin se tulee google hakuun ja on haettavissa netistä. Mutta täytyypä olla todella kyylä opettaja jos jokaisen aineen googlessa käyttää :Djo otsikossa. I kirjoitetaan aina isolla kirjaimella.
Tuskin kukaan opettaja googlaa kaikkia aineita, mutta jos joku yhtäkkiä kirjoittaa tasostaan hyvin poikkeavan aineen, niin sen kyllä saattaa opettaja googlatakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4918547Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2694815Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723768- 901708
- 961241
- 47879