16.1. sain kolonoskopiassa tietää, että paksusuoli on kunnossa, verikokeet ok, samoin ylävatsan ultraääni. 18.1. oli pakko mennä ensiapuun kovien vatsakipujen takia. Suoli tukossa, eikä auennut itsestään vaan koko maha jouduttiin jälleen avaamaan. Sieltä löytyi puristuksissa olleesta suolisyheröstä myös jotain epäilyttävää, josta lähetettiin näytteet patologille. Nyt elelen päivän kerrallaan tuloksia odotellessa. Kyllä tämä elämä nyt potkii päähän, enkä tässä jaksa enempää kirjoitellakaan. Varmaan teistä moni ymmärtää tämänhetkiset tunteeni. Juuri kun suuntasi katseensa tulevaisuuteen sitten viime toukokuun, saa aloittaa taas kaiken alusta.
Lyhyt ilo
7
517
Vastaukset
- jatta
käppänä. Tuossa tilanteessa ei voi aurinkoisilla uutisilla kehuskella. Kyllä keljuttaa sinun puolesta. Jaksamista, voimia, olemme kaikki peukut pystyssä paremman huomisen puolesta.
- Ira¤
puolestasi,älä silti luovu toivosta toivotaan ettei mitään pahaa löydy.Itselläni löytyi myös vatsasta jotain,kiireellisen lähetteen sain.Ymmärrän miltä sinusta tuntuu,kirjoittele sitten kun jaksat.
Lämpöiset ajatukset meiltä sinulle.
- Elisama
Voi suru ja murhe tuota tilannettasi.
Ei se nyt kuitenkaan syöpää vielä merkitse ja toivotaan ettei sellaiseksi ikinä osoittaudukkaan.
Nyt en muuta osaa kuin rukoilla puolestasi. - tässä ja nyt
Pahalta tuntuu. Halit siulle.
huomisen puolesta:)
Tiedän hankalaa se on...
Mutta nyt vasta tutkitaan niin ei saa surun antaa tulla puseroon..
Ja jos sieltä jotain löytyykin, niin kunnon tsemppaus vaihe päälle....- mumsku
osaa nyt muuta sanoa kuin pahoitella,että sinulle kävi noin.Toivon sydämestäni,ettei olisi se näyte mitään vakavaa.Tämä on aika tuttua meidänkin perheessä.Kerran oli ukkokullalla maha niin kipeä,että menimme ensiapuun.Otettiin kuvat,niistä selvisi,ettei suoli ollut ihan tukossa.Lääkäri selitti että näkyy ilmakuplia,en nyt enää muista tarkemmin.Ja nythän oli se se vakava tulehdus paksusuolessa.Sitä minäkin olen ihmetellyt,että aina,kun tuntuu että nyt on tasasempaa,sattuu taas jotain ikävää.Niin kuin joulukuussa olin hyvilläni oman kontrollin jälkeen.Ja taas olikin ukkokullan vuoro.Eipä enää uskalla sanoa ääneen,että on hyvin.Ihan kuin joku vaanisi selän takana,että iloitsitpa liian aikaiseen.Siitäs saat!
Mutta voimia ja jaksamista sinulle.Täällä on tukijoukot,muistathan sen!
- Karjalankägönen
siulla-oon tosi pahoillani puolestas.Nyt vain kaikki rukkoillaan puolestas ja toivottaan mahollisimman hyvvii uutissii sieltä patologilta.Elä mänetä toivvoos-elämässä tapahttuu joskus mukavviikkii yllätykssii-toivottaan,jotta niitä mukavvii yllätykssii on tulossa siulle ihan roppakaupalla!Lämmin rutistus-voimia,rohkeutta ja toivvoo elämmääs!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 512182
- 49856
- 85854
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!9765- 67703
Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t35701Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27620Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap81504- 43497
Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel28479