Tälläistä tänään funtsin

"Mielen myrkyttäminen on yhtä rikollista kuin keiton myrkyttäminen - vaikutus vain on hitaampi."
Sanoo viisaus. Mielen huoltoon pitää satsata, ainakin yhtä paljon kuin ulkomuotoonsakin.
6198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

itsensä mieltä sitten pitäisi huoltaa?
Pari viikkoa koomassa ehkä?
Vai pitäiskö lähteä polttamaan kerosiinia matkalla Afrikkaan katsomaan paikallisten hätää?
Tai mennä vesipuistoon laskemaan liukumäkeä ja vetää päälle thaimaalaiset hieronnat?

Äänestä

Jos on geeneissä saanut myrkyllisen mielen ja kielen, tehtävä voi olla mahdoton. Tällaisen ihmisen huoltaminen normaaliin ruotuun ei vain onnistu.

Äänestä
  • ei tule myrkyt geeneissä, sittenhän suomi olisi myrkkyjen mekka. jokaisen tulee ajatella ja kääntyä itseensä. kuunnella ja kuvitella "miltä tämä minusta tuntuisi?"

    Äänestä

  • Miksi puhut toisista? Itse olet tasapäisenä ruodussa. Ruotu, ei mitään omintakeista.

    Äänestä

Itsensä kanssa keskusteleminen on huolestuttavaa,mitä psykasi sanoo tästä?

Äänestä
  • Sorry nyt vaan Heh heh. Hekottele hetekallas mutta varo että ei lenkkimakkara mene väärään kurkkuun. Minä aloitin tämän jutun ja lupaa tuskin tuun kysyy sinulta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan isseksseni kirjoitti:

"Mielen myrkyttäminen on yhtä rikollista kuin keiton myrkyttäminen - vaikutus vain on hitaampi."
Sanoo viisaus. Mielen huoltoon pitää satsata, ainakin yhtä paljon kuin ulkomuotoonsakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu